Söz konusu eğitimse yardıma koşar mısınız?

 ›  Haberler  › ↓ 

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul AŞ tarafından düzenlenen İstanbul Maratonu, 3 Kasım Pazar günü 41. kez koşulacak. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maratonunda yerini almak isteyenler için kayıtlar tamamlandı.

Türkiye’nin en önemli yardımseverlik koşularından biri olan Maratonda gönüllüler, adımlarını diledikleri sivil toplum kuruluşu için atarak ve düzenledikleri kampanyayla çevrelerini harekete geçirerek bağış toplayabiliyor.

Darüşşafaka dostları da 156 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu desteklemek için maratona katılarak bireysel bağış kampanyalarını düzenleyebilecek ve Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek olmak için çevrelerinden bağış toplayabilecekler.

İstanbul Maratonu'na kayıt olup Darüşşafaka için koşmak isteyen gönüllüler, 7 Ekim itibarıyla İyilik Peşinde Koş platformuna üye olarak 41.İstanbul Maratonu'nda "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projesini seçmeliler.

Geçtiğimiz seneki Maratonda 356 gönüllü adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için atarak, yürüttükleri kampanya ile Darüşşafaka’da okuyan 67 öğrencinin eğitim masraflarına kaynak yarattı.

3 kategoride koşulacak

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategoride gösterilen dünyanın sayılı maratonlarından biri olan İstanbul Maratonu bu yıl 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecek.

 

Kayıt için: İyilik Peşinde Koş

Bilgi için: adimadim@darussafaka.org

41. İstanbul Maratonu hakkında bilgi almak, eğitim için koşmak ve bağışçımız olmak için buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?