Söz konusu eğitimse yardıma koşar mısınız?

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka için koşacak ya da yürüyecek gönüllüler arıyoruz!

İstanbul Maratonu’nda kayıt süreci devam ediyor. Bu yıl da İstanbul Maratonu’nda adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için atacak gönüllüler buraya tıklayarak hemen kayıt yapabilir.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul AŞ tarafından düzenlenen İstanbul Maratonu, 3 Kasım Pazar günü 41. kez koşulacak. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maratonunda yerini almak isteyenler için kayıtlar 10 Haziran Pazartesi günü başladı.

Aynı zamanda Türkiye’nin en önemli yardımseverlik koşularından biri olan Maratonda gönüllüler, adımlarını diledikleri sivil toplum kuruluşu için atarak ve düzenledikleri kampanyayla çevrelerini harekete geçirerek bağış toplayabiliyor.

Darüşşafaka dostları da 156 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu desteklemek için maratona katılarak bireysel bağış kampanyalarını düzenleyebilecek ve Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek olmak için çevrelerinden bağış toplayabilecekler.

 "Söz konusu eğitimse, yardıma koşarız" diyen Darüşşafaka gönüllüleri buraya tıklayarak hemen kayıt olabilir.

Geçtiğimiz seneki Maratonda 356 gönüllü adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için atarak, yürüttükleri kampanya ile Darüşşafaka’da okuyan 67 öğrencinin eğitim masraflarına kaynak yarattı.

3 kategoride koşulacak

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategoride gösterilen dünyanın sayılı maratonlarından biri olan İstanbul Maratonu bu yıl 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecek.

Erken kayıt avantajları 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

42 km ve 15 km çipli koşularına katılmak isteyen sporcular www.maraton.istanbul web adresi üzerinden 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren online kayıt yaptırabilecekler. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak isteyenler için kayıt ücreti 31 Ağustos’a kadar 70 TL olacak. Erken kayıt avantajları sonrasında da koşucular 1 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında ise 100 TL ödeyerek kayıt yaptırabilecekler.

Kayıt için: 41. İstanbul Maratonu ve İyilik Peşinde Koş

Bilgi için: adimadim@darussafaka.org

Tüm Haberlere Göz Atın