Söz konusu eğitimse bu yıl da yardıma koşar mısınız?

 ›  Haberler  › ↓ 

İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka için koşacak ya da yürüyecek gönüllüler arıyoruz!

Dünyanın tek kıtalar arası maratonu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve SPOR İSTANBUL tarafından gerçekleştirilen ve 11 Kasım’da 40. kez koşulacak olan Vodafone İstanbul Maratonu, Darüşşafaka’ya destek olmak isteyenler için müthiş bir fırsat sunuyor. 

Darüşşafaka dostları, 155 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu desteklemek için maratona katılarak bireysel bağış kampanyalarını düzenleyebilecek ve Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek olmak için çevrelerinden bağış toplayabilecekler.

Vodafone 40. İstanbul Maratonu Halk Koşusu'na 1 Kasım'dan itibaren kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru yerleri için tıklayınız. 

Maratona kaydınızı yaptırdıktan sonra, Darüşşafaka yararına bağış kampanyanızı Adım Adım İyilik Peşinde Koş platformundan başlatabilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) platformuna ulaşmak için tıklayınız.

Maratonda adımlarını kardeşleri için atacak Darüşşafaka Koşu Takımı öğrencilerinin kampanyasını desteklemek için ise lütfen buraya tıklayın. 

Aklınıza takılan tüm sorular için adimadim@darussafaka.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

“Söz konusu eğitimse yardıma koşarım” diyerek maratonda adımlarını Darüşşafaka için atacak tüm katılımcılara şimdiden teşekkür ederiz!

Yardımseverlik koşusu nedir?

Sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için kaynak geliştirme metodudur. Sivil toplum kuruluşlarını yeni gönüllüler ile bir araya getirir ve sivil toplumun güçlenmesini sağlar. Bu yöntem ile gönüllüler ulusal veya uluslar arası koşu/ triatlon/ duatlon/ bisiklet/ yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, 2016 yılından beri, kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı amaçlayan Adım Adım'ın üyeleri arasında yer alıyor. 

Darüşşafaka Cemiyeti'nin geçen yıl düzenlediği İstanbul Maratonu kampanyası kapsamında, “Söz konusu eğitimse yardıma koşarız” diyen 465 koşucunun desteğiyle Darüşşafakalı öğrenciler için el birliğiyle 733.257 TL toplanmıştı.

Tüm Haberlere Göz Atın