Sınav Tanıtım Toplantılarının finali İstanbul'da yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka, 29 Mayıs’ta düzenleyeceği giriş sınavını duyurmak amacıyla 28 ilde tanıtım toplantıları düzenledi. Bu toplantıların finali ise 12 Nisan'da İstanbul TİM Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

Annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklarımıza ortaokul 1. sınıftan lise mezuniyetine kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimi veren Darüşşafaka, eğitimle yaşamını değiştireceği yeni öğrencileri seçeceği sınavını duyurmak, potansiyel öğrenci, veli ve öğretmenlere ulaşmak amacıyla 28 Mart – 12 Nisan 2016 tarihleri arasında sınav tanıtım toplantıları düzenledi.

Mersin'deki sınav tanıtım toplantısı...

Afyonkarahisar, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Kocaeli (Gebze), Manisa (Soma), Mersin, Samsun, Van, Aydın, Balıkesir, Hatay, Kars, Şanlıurfa, Ağrı, Kahramanmaraş, Edirne, Elazığ, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Trabzon, Denizli, Erzincan, Kastamonu, Kayseri, Tekirdağ (Çorlu), İstanbul Kadıköy ve İstanbul Maslak’ta Darüşşafaka tanıtıldı.

İstanbul’daki final toplantısına, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, 8. Sınıflar Müdür Yardımcısı Neşe Eşer, Öğrenci Evlerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Nurhan Yapıcı, Darüşşafaka Okul Aile Birliği Başkanı Aynur Yılmaz, Darüşşafaka öğretmenleri, çalışanları, potansiyel öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Neşe Eşer

Toplantıda, Ayşe Görey, Neşe Eşer ve Nurhan Yapıcı, Darüşşafaka'da akademik ve sosyal yaşam, öğrencilere sunulan olanaklar ve yetenek ölçümüne dayalı Darüşşafaka Giriş Sınavı hakkında detaylı bilgi verdi. Ayrıca, Darüşşafaka tanıtım filmi gösterildi ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

Ayşe GöreyNurhan Yapıcı

Veliler adına söz alan Okul Aile Birliği Başkanı Aynur Yılmaz ise, Darüşşafaka mezunu bir oğlunun uçak mühendisi olduğunu, diğer oğlunun ise haziran ayında Darüşşafaka’dan mezun olacağını belirterek, “Darüşşafaka’ya sonsuza dek minnet borcum var, çünkü oğullarımı yetiştirdi. Sizleri Darüşşafaka’ya güvenmeye ve bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyorum” dedi.

Aynur Yılmaz

Darüşşafaka Giriş Sınavı’yla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?