Siemens CEO’su Hüseyin Geliş, Darüşşafaka’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 
huseyingelis_15121.jpg
Siemens CEO’su ve Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hüseyin Geliş, 15 Aralık 2011’de Darüşşafaka Lisesi’nin  11. sınıf öğrencileriyle “Yurt dışında yaşamak ve okumak” temalı bir sohbet toplantısına katıldı. İngilizce olarak yapılan  toplantıda Daçkalıların yönelttiği soruları yanıtsız bırakmayan Geliş, sempatik tavırlarıyla öğrencilerden tam not aldı.
İngilizce öğrenmenin önemi üzerinde duran Geliş: “ İngilizce dünya dili, gittiğin her yerde İngilizce bilen insanlar var. Hindistan’da her ailede dil bilen bir kişi var. Dili gençken öğrenmek çok önemli ve yaş ilerledikçe öğrenmeye zaman azalıyor, zorluk oluşuyor. Dili mutlaka gençken öğrenin” dedi. Yurt dışında okumanın temel kriterlerine de değinen Geliş, “Yeteneklerinize  ve kendinize güvenin. En önemlisi de ne yapmak istediğinizi gerçekten bilmelisiniz” diye konuştu. iş hayatında da performansın büyük önem taşıdığını kaydeden Geliş, iyi bir kariyer için mücadeleci ve insanlarla iletişim açık olması gerektiğini belirtti. Kariyer basamaklarını tırmanırken yaşadığı zorluklara da değinen Geliş,  daima “Never give up! (Asla vazgeçme!)” diyerek kendini motive  ettiğini söyledi. Geliş, “Bir işe motive olabilmek için ‘I can do everything (Her şeyi yapabilirim)’ cümlesiyle başlayın ve kariyerinizin elinizde olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın” dedi.
 
huseyingelis_toplu.jpg

Darüşşafaka öğrencilerinin İngilizce seviyesini çok iyi bulduğunu belirten Geliş’e söyleşi sonunda Darüşşafaka Lises Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan tarafından bir plaket takdim edildi. Cemiyet Başkanı  Zekeriya Yıldırım’ın da katılımıyla öğle yemeğini  yemekhanede yiyen Siemens CEO’su Hüseyin Geliş mütevazı kişiliğiyle öğrencilerin gönlünde ayrı bir yer edindi.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?