Sertab Erener Darüşşafakalı çocuklar için söyledi!

 ›  Haberler  › ↓ 
Sertab Erener Konseri 3.jpg
Annesi veya babası vefat etmiş, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklarımıza eğitimle yeni bir hayat armağan eden Darüşşafaka’nın “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna bir destek de Türk pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener’den geldi. Sanatçı, 23 Kasım 2012 Cuma günü TİM Show Center’da 150. yılını kutlamaya hazırlanan Darüşşafaka yararına unutulmayacak bir konser verdi. 
Sertab Erener Konseri 1 (1).jpg

 2008 yılında Sezen Aksu ile başlayan, Ferhat Göçer, Kenan Doğulu ve Funda Arar ile devam eden Darüşşafaka yararına konser geleneğinin bu yılki temsilcisi olan Sertab Erener, şarkılarını “eğitimde fırsat eşitliği” için söyledi. Erener, Darüşşafakalı çocuklardan oluşan koro ile birlikte “Kumsalda” şarkısını büyük bir coşkuyla seslendirdi.
 
Sertab Erener Konseri 2.jpg

Gecede konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, “Darüşşafaka 150 yıldır eğitimle bu ülkenin çocuklarını değiştiriyor. Bugün de Türkiye’nin 68 ilinden gelen 957 çocuğumuzun hayatını değiştirmeye devam ediyor. Bunu da sizler gibi Darüşşafaka dostlarının ve bir kısmı bu geceyi de destekleyen Türkiye’nin önde gelen kurumlarını sayesinde yapıyor. Sizlerin desteği oldukça Darüşşafaka sonsuza kadar yaşayacak ve çocukların hayatına dokunmaya, onların hayatını değiştirmeye devam edecek. Türk toplumuna değer katacak gençler yetiştirecek” dedi.
 
sertab_erener_23102012_3.jpg

Geceye katılarak Darüşşafaka’ya destek veren herkese teşekkür eden Yıldırım, şöyle konuştu; “ Sevgili Sertab Erener, sanatını Avrupa’nın doruğuna taşımış ama bunun yanında her zaman eğitime destek  olmayı hayatının parçası haline getirmiş, Türk toplumunun iftihar ettiği bir sanatçımız. Bugün de bizleri, sizlerle buluşturdu. Darüşşafaka’ya destek oldu ve 150. yılımıza renk kattı. Darüşşafaka Ailesi adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”
 
sertab_erener_23102012_1.jpg

Bu muhteşem geceden elde edilen gelir, Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi giderlerinin karşılanmasında kullanılacak.
 
Tüm Haberlere Göz Atın