Şenesenevler Rezidans bağışçılarından öğrencilerimize rengârenk çantalar

 ›  Haberler  › ↓ 

Şenesenevler Rezidans bağışçıları, yıl boyunca boyayarak hazırladıkları rengârenk çantaları, Darüşşafaka Ortaokulu öğrencilerine hediye ettiler.

Yeni yıl öncesinde Darüşşafakalı öğrencileri el emeği göz nuru berelerle sevindiren Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşayan bağışçılar, iyilik geleneklerini, hazırladıkları çantalarla sürdürdüler.

Darüşşafaka Şenesenevler Rezidans bağışçılarının birbirinden renkli, eğlenceli çantaları, Darüşşafaka Ortaokul öğrencilerinin hem yüzlerinde sıcak bir tebessüm hem de 2023 yılında aldıkları anlamlı bir armağan oldu.

Darüşşafaka Ortaokul öğrencileri, her yıl hazırladıkları anlamlı hediyelerle onları unutmayan tüm bağışçılara teşekkür ettiler. 

 500’e yakın bağışçı yaşıyor

Darüşşafaka Cemiyeti, 26 yıldır devam ettirdiği ileri yaş bakım hizmetlerini bugün dört farklı rezidansında sürdürüyor. Bağışçılarının ileri yaşlarını güvenli ve konforlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak amacıyla, ilk olarak 1997 yılında Yakacık Rezidans’ı hayata geçiren Darüşşafaka Cemiyeti, ardından Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidansları’nı da hizmete açtı. Bugün Darüşşafaka’nın 160 yıllık deneyim ve geleneğine güvenerek Darüşşafaka Rezidansları’nda 500’e yakın bağışçı yaşıyor.

Sağlık hizmeti, özel atölyeler

Darüşşafaka Rezidansları’nda 7 gün 24 saat sağlık hizmeti veriliyor. Sağlıklı yaşamın ön planda tutulduğu rezidansların restoranlarında menüler uzman diyetisyenlerin kontrolünde hazırlanıyor. Rezidanslarda sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler, bağışçılardan gelen istek ve öneriler doğrultusunda psikososyal servisler tarafından yıllık olarak planlanıyor. Psikososyal servis tarafından hazırlanan program çerçevesinde bağışçılar gezilere, konserlere, tiyatroya, sinemaya, alışveriş merkezlerine, bale ve opera gösterilerine gitme fırsatı buluyor. Bağışçılar aynı zamanda, profesyonel hobi öğretmeni eşliğinde resim, örgü, nakış, takı tasarımı, maket, rölyef, yemek yapımı gibi farklı uğraşlarda bulunabiliyor. 

Tek seferlik bağış yapmak yeterli

Bağışçılar, her biri farklı temada 1+1, 2+1 ve standart daire alternatifleri arasından istediklerini seçebiliyor. İsterlerse dairelerinin dekorasyonunu değiştirebiliyor ya da evindeki eşyaları rezidanstaki dairesine getirebiliyorlar. Darüşşafaka'nın Yakacık Rezidans, Maltepe Rezidans, Şenesenveler Rezidans ve Urla Rezidans'ta verilen hizmetlerden ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanabilmek için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus bağış yapmak yeterli oluyor. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?