Şenesenevler Rezidans bağışçılarından öğrencilere yeni yıl beresi

 ›  Haberler  › ↓ 

Şenesenevler Rezidans bağışçıları, elleriyle ördükleri bereleri Darüşşafaka Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerine yeni yıl öncesi hediye ettiler.

Her yeni yıl öncesi Darüşşafakalı öğrencileri sevindiren hediyeler armağan eden Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşayan bağışçılar, bu yıl da iyilik geleneklerini sürdürdüler.

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna gönülden bağlı Darüşşafaka Şenesenevler Rezidans bağışçılarının birbirinden güzel el emeği göz nuru bereleri, Darüşşafaka’da bu yıl eğitime başlayan 5. sınıf öğrencilerinin yüzlerinde tebessüm oldu.

30 Kasım’da, yeni yıl hediyeleri ve içleri ısıtan gülümsemeleriyle Şenesenevler Rezidans bağışçılarına teşekkür eden 5. sınıf öğrencileri, önlerindeki 8 yıllık eğitim yolculuklarında kendilerini yalnız bırakmayan tüm bağışçıların da yeni yıllarını kutladılar.

500’e yakın bağışçı yaşıyor

Darüşşafaka Cemiyeti, 25 yıldır devam ettirdiği ileri yaş bakım hizmetlerini bugün dört farklı rezidansında sürdürüyor. Bağışçılarının ileri yaşlarını güvenli ve konforlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak amacıyla, ilk olarak 1997 yılında Yakacık Rezidans’ı hayata geçiren Darüşşafaka Cemiyeti, ardından Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidansları’nı da hizmete açtı. Bugün Darüşşafaka’nın 159 yıllık deneyim ve geleneğine güvenerek Darüşşafaka Rezidansları’nda 500’e yakın bağışçı yaşıyor.

Sağlık hizmeti, özel atölyeler

Darüşşafaka Rezidansları’nda 7 gün 24 saat sağlık hizmeti veriliyor. Sağlıklı yaşamın ön planda tutulduğu rezidansların restoranlarında menüler uzman diyetisyenlerin kontrolünde hazırlanıyor. Rezidanslarda sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler, bağışçılardan gelen istek ve öneriler doğrultusunda psikososyal servisler tarafından yıllık olarak planlanıyor. Psikososyal servis tarafından hazırlanan program çerçevesinde bağışçılar gezilere, konserlere, tiyatroya, sinemaya, alışveriş merkezlerine, bale ve opera gösterilerine gitme fırsatı buluyor. Bağışçılar aynı zamanda, profesyonel hobi öğretmeni eşliğinde resim, örgü, nakış, takı tasarımı, maket, rölyef, yemek yapımı gibi farklı uğraşlarda bulunabiliyor. 


Tek seferlik bağış yapmak yeterli

 Bağışçılar, her biri farklı temada 1+1, 2+1 ve standart daire alternatifleri arasından istediklerini seçebiliyor. İsterlerse dairelerinin dekorasyonunu değiştirebiliyor ya da evindeki eşyaları rezidanstaki dairesine getirebiliyorlar. Darüşşafaka'nın Yakacık Rezidans, Maltepe Rezidans, Şenesenveler Rezidans ve Urla Rezidans'ta verilen hizmetlerden ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanabilmek için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus bağış yapmak yeterli oluyor. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?