Senem Başyurt, TEVDAK toplantısında konuştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Senem Başyurt, Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyinin (TEVDAK) düzenlediği “Toplumun Okulları” isimli AB projesinin İstanbul’daki kapasite geliştirme toplantısındaki oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Kabataş Lisesi Galip Vardar Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda 25-26 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen toplantıda “Sivil Toplumda Kurumsallaşma Süreci” başlıklı oturumunda konuşan Başyurt, Darüşşafaka’nın Türkiye’nin bağımsız kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme çalışması yaptıran ilk sivil toplum kuruluşu olduğu bilgisini paylaşarak,  kurumsallaşma alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Darüşşafaka’nın 2013 yılında 8.40 puanla başlayan kurumsal derecelendirme çalışmasının 2019 yılında 9,54’e yükseldiğini belirten Başyurt, Darüşşafaka'dan sonra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme çalışması gerçekleştirdiğini belirtti.

Şeffaflık, hesap verilebilirlik, sürdürülebilirlik için kurumsallaşmanın önemini vurgulayan Başyurt, güvenilir kurum olabilmek için izlenmesi gereken adımlar hakkında da bilgi verdi.

İsmail Özsürücü, Darüşşafaka Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, Darüşşafaka Genel Sekreteri Senem Başyurt, Tevdak Başkanı M. Erol Demirdöven

Darüşşafaka örneği üzerinde kurumsallaşmanın kaynak geliştirme çalışmalarına nasıl yansıdığına ve kaynak geliştirme çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlara da değinen Başyurt, ardından konukların sorularını yanıtladı.

TEVDAK hakkında

TEVDAK (Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi), ülkemizde eğitimleri ile çağdaş ve kaliteli eğitimin simgesi olmuş, mezunları ile her alanda toplum hayatımıza damgasını vurmuş tarihi liselerimizin (İstanbul’da Galatasaray, İstanbul Erkek, Kabataş Erkek, Vefa, Pertevniyal, Haydarpaşa, Kadıköy Anadolu, Nişantaşı Anadolu, Beyoğlu Anadolu ve Eyüp Anadolu Liseleri ile Ankara Atatürk, İzmir Atatürk, Edirne, Erzurum ve Zonguldak Mehmet Çelikel Liselerinin) Eğitim Vakıflarının, okullarının eğitim ve öğretim kalitesini korumak, başarılarını yükseltmek amacıyla 1990’lı yılların başında kurdukları bir sivil toplum kuruluşudur.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?