​Sealed Air’in İşbirimi Diversey’den 4. sınıflara el yıkama eğitimi

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_4003.JPG
4. sınıf öğrencilerimize el yıkama eğitimi Sealed Air Hijyen Sistemleri Müdürü Orkun Ateşok tarafından verildi.

Gıda güvenliği, tesis hijyeni ve ürün korunması alanlarında faaliyet gösteren Sealed Air’in işbirimi Diversey, çocuklara el yıkama alışkanlığının kazandırılması ve hijyenin öneminin vurgulanması amacıyla hayata geçirdiği  “Tüm Dünyada Temiz Eller Projesi” kapsamında, bu yıl 15 Ekim’de 5’incisi düzenlenen Dünya El Yıkama Günü’nde, Darüşşafaka Eğitim Kurumları 4. sınıf öğrencisi 120 çocuğa el yıkama eğitimi verdi.
 
IMG_3971.JPG
Darüşşafaka İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya da öğrencilerle birlikte etkinliği izledi.

Daha sağlıklı ve daha temiz bir gelecek için “el yıkama”nın çocukluk çağlarından itibaren edinilmesi gereken en önemli alışkanlıklardan biri olduğuna dikkat çekmek amacıyla Sealed Air’in işbirimi Diversey’in geleneksel olarak düzenlediği el yıkama etkinliğine 4. sınıf öğrencilerinin yanı sıra Darüşşafaka İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, Darüşşafaka öğretmenleri ve Sealed Air yetkilileri katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çiğdem Kaya, sağlıklı bir yaşam için el temizliğinin önemini  belirterek, Sealed Air’in İşbirimi Diversey’e bu etkinliği Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda düzenlediği için teşekkür etti.
 
IMG_3990.JPG

Sealed Air Hijyen Sistemleri Müdürü Orkun Ateşok tarafından gerçekleştirilen ellerin ne zaman ve nasıl yıkanmasını içeren sunumun ardından hijyenin önemini belirten Temiz Eller Çizgi Filmi izlendi.  İnteraktif bir ortamda gerçekleşen eğitimden sonra öğrencilere ellerini nasıl el yıkamaları gerektiği uygulamalı olarak gösterildi.
 
IMG_4009.JPG
Eğitimin ardından Darüşşafakalı öğrenciler, aldıkları eğitimi uygulamaya döktü.
 
Sealed Air yetkilileri tarafından verilen el yıkama eğitiminin ardından, çocuklar parmak boyalarıyla ellerini boyayarak hazırlanan panoya ellerinin izlerini çıkarttılar. Elleri boyanan çocuklar, daha sonra öğrendiklerini uygulamak, günün anlam ve önemini vurgulamak için toplu halde ellerini yıkadı.
 
IMG_4038.JPG
Günün anısına Darüşşafakalı öğrencilerin el izleriyle bir pano oluşturuldu.

Sadece el yıkayarak, yılda yaklaşık 2,3 milyon çocuğun hayatı kurtulabilir!
UNICEF’in tahminlerine göre ishal yüzünden her yıl 1,1 milyon çocuk ölmekte, zatürree bağlantılı hastalıklar ise gene her yıl 1,2 milyon çocuk ölümüne yol açmaktadır. Ellerin sabunla yıkanması, hastalığı tek başına herhangi bir aşıya göre daha doğrudan ve ucuza önleyebilmektedir. Sealed Air’in işbirimi Diversey, işte bu nedenle, ‘Tüm Dünyada Temiz Eller Projesi’ kapsamında hijyenin taşıdığı hayati önem üzerinde duruyor, daha sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunuyor.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?