Sanofi-aventis Fen ve Teknoloji Laboratuarı törenle açıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Dünya ilaç endüstrisinin önde gelen kuruluşlarından Sanofi-aventis tarafından Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda yaptırılan “Sanofi-aventis Fen ve Teknoloji Laboratuvarı”, 22 Kasım 2010 tarihinde törenle açıldı.Sanofi-Aventis’in yenilediği Fen ve Teknoloji Laboratuvarı’nda, aynı anda hem derslik, hem de laboratuvar çalışmaları rahatça yapılabiliyor. Laboratuvarda, akıllı tahta kullanılarak interaktif olarak ders işlenebiliyor. Bu sayede öğrenciler, edindikleri teorik bilgileri, aynı derslikte deneysel çalışmaya dönüştürebilme imkanı buluyor.Darüşşafakalı öğrencilere daha verimli ve güvenli çalışma ortamı sunan laboratuvarın açılış törenine Sanofi-aventis Türkiye Kurumsal İşler ve İletişim Direktörü Aysun Hatipoğlu, İç İletişim Koordinatörü Tuğba Cantürk ile çalışanlarından oluşan heyete Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Adnan Dovan, Kaynak Geliştirme Müdürü Gamze Artun, İletişim Müdürü Arzu Yağmur, Lise Müdürü Adnan Ersan, İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya ve ile Darüşşafakalı öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Sanofi-aventis Türkiye Kurumsal İşler ve İletişim Direktörü Aysun Hatipoğlu, “Burada yetişen öğrencilerin fen konusunda çok önemli başarılar yakalayacağını inanıyorum. Bir gün Sanofi-aventis laboratuarlarında sizlerin çalıştığınızı görmekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Sanofi-aventis tarafından yaptırılan fen ve teknoloji laboratuvarının Darüşşafaka gibi köklü bir eğitim kurumu için büyük önem arz ettiğini söyleyen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Dovan tarafından Aysun Hatipoğlu’na bir teşekkür plaketi takdim edildi. Törenin ardından Sanofi-aventis heyeti, Adnan Dovan eşliğinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı gezdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?