Sales Network Topluluğu’nun “Women Talk” etkinliği Darüşşafaka’da gerçekleştirildi

 ›  Haberler  › ↓ 

Sales Network Topluluğu’nun, Women in Sales Network sosyal projesi kapsamında, satış fonksiyonunda cinsiyet dengesini sağlamak üzere düzenlediği “Women Talk” etkinliği, Darüşşafaka’da gerçekleştirildi.

 

Özel gün kampanyaları, mentorluk ve burs destekleriyle Darüşşafakalı öğrencilerin nitelikli eğitimlerine katkıda bulunan ve 2016 yılında Ergün Güler tarafından kurulan Sales Network Topluluğu; ticaret ekosisteminde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği farkındalığı yaratmak üzere üye şirketlerine özel olarak sunduğu formatlarına ait senenin ilk etkinliğini 3 Şubat’ta Darüşşafaka Cemiyeti’nde gerçekleştirdi.

Kahvaltı ile başlayan ve “Kadının İş Hayatındaki Rolü ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” gündemiyle düzenlenen etkinliğin moderatörlüğünü Pegasus Ceo’su & WiSN Eşbaşkanı Güliz Öztürk yaptı.

 

Pegasus Havayolları  CEO&WİSN Eşbaşkanı Güliz Öztürk

Açılış konuşmasını Oğuz Güleç’in yaptığı etkinlikte Güleç, Darüşşafaka’nın çatısı altında “Kadının İş Hayatındaki Rolü ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” gibi önemli bir konuda fikirlerin paylaşılacağı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Sales Network Kurucusu, WİSN Eşbaşkanı Ergün Güler,
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

 

“Bugün Okulumuzda kız ve erkek öğrenci oranı hemen hemen eşit durumda… Geçtiğimiz sene Sultans of Türkiye Robot Takımı Kaptanımız Nazlı Eren, ABD’de düzenlenen FRC Dünya Şampiyonası’nda “Dean’s List Award Winner” (En İyi Kaptan) ödülünü alan ilk Türk öğrenci oldu.  2022 yılı mezunumuz Yazgı Akata, ülkemizden sadece bir öğrencinin kabul edildiği Yıldızlar Education Fund (YEF) programıyla, The State University of New York at Buffalo’da dört yıl boyunca tam burslu eğitim hakkı kazandı. Kız öğrencilerimiz her alanda elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandırıyorlar. Darüşşafaka olarak Anadolu’nun en ücra köşesinden aldığımız kız çocuklarımızın yolunu nitelikli eğitimle açmaktan ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.”  

Metro İnsan Kaynakları Grup Müdürü Sevda Çetinkaya, Sertrans Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, Yıldız Holding Kamu İlişkileri Genel Müdürü Begüm Mutuş’un da konuşmacı olduğu etkinliğe kadın ve erkek yöneticiler katıldı.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?