Sait Faik’i, edebiyatımıza katkılarının konuşulduğu etkinlikle andık

 ›  Haberler  › ↓ 

“Kafa dediğin eskir, ihtiyarlar, ölür bile insan ölmeden, dedi. Sonra kalbini gösterdi: Eskimeyen, eksilmeyen şey buradadır.”
Sait Faik Abasıyanık, Alemdağ’da Var Bir Yılan

Değerli bağışçımız, usta öykücü Sait Faik’i, aramızdan ayrılışının 69. yıl dönümünde, Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nde edebiyatımıza katkılarının konuşulduğu etkinlikle andık.

Edebiyatımızda çağdaş hikâyeciliğinin kurucularından Sait Faik Abasıyanık; vefatının 69'uncu yıl dönümünde, Darüşşafaka Cemiyeti, Sait Faik Abasıyanık Müzesi ve Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte anıldı.

Melda Üner ve Yalçın Armağan’ın moderatörlüğünde etkinlikte Figen Alkaç, Behçet Çelik, Adnan Özyalçıner ve Esra Dicle, Sait Faik’in edebiyatımıza katkılarını edebiyatseverlerle paylaştılar.

Kitaplarının telif haklarını ve mal varlığını Darüşşafaka’ya bağışlayarak annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimine destek olan, Türk hikâyeciliğinin önde gelen yazarlarından Sait Faik Abasıyanık’ın edebiyatımıza katkılarının tüm yönleriyle ele alındığı bu güzel etkinliğe katkıda bulunan birey ve kurumlara çok teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?