Sadettin Saran ilk kitabının telif gelirini Darüşşafaka’ya bağışladı

 ›  Haberler  › ↓ 

İş insanı, milli sporcu ve aynı zamanda 1953 yılı Darüşşafaka mezunu Özbek Saran’ın oğlu Sadettin Saran, “İçindeki Dağı Aş” adlı ilk kitabının telif gelirini Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışladı.

İş insanı ve milli sporcu Sadettin Saran’ın gençlere ilham olmak, “Ben yaptım siz de yapabilirsiniz” demek amacıyla iş hayatını, girişimcilik tecrübeleriyle kişisel tecrübelerini anlattığı, başarı ve başarısızlık hikayelerini paylaştığı ve tüm telif gelirini Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışladığı “İçindeki Dağı Aş” adlı ilk kitabının lansmanı, 22 Eylül Çarşamba günü yapıldı.

Saran Medya Grubu binasında düzenlenen etkinliğe Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Başkan Vekili Erman Süsler, Yönetim Kurulu Üyeleri Serpil Tunçer ile Necla Özel, Sadettin Saran'ın babası ve aynı zamanda 1953 yılı Darüşşafaka mezunu Özbek Saran ile annesi Geraldina Saran'ın yanı sıra birçok ünlü isim katıldı.

“İçindeki Dağı Aş” kitabının yazarı Sadettin Saran konuşmasında “Gençlere bir faydam olsun 'ben yaptım siz de yapabilirsiniz' düşüncesiyle kitabı yazdım. Temel olarak şunu söylüyoruz 'Hayallerinin peşinden koş' kimsenin hayallerini kısıtlamasına müsaade etme!' Bahane üretme, konfor alanından çık ve Atatürkçü ol diyoruz!” görüşlerini dile getirdi.

Sadettin Saran babasının Darüşşafaka mezunu olduğuna da dikkat çekerek; “Darüşşafaka senelerdir binlerce genci ülkeye kazandırıyor. Atatürkçü gençler yetişiyor. Bizim de bu kitapla birlikte biraz olsun katkımız olacaktır.” dedi

Ardından söz alan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem,  “158 yıldır eğitimde fırsat eşitliği adına yavrularımıza uluslararası nitelikte eğitim olanağı tanırken aynı zamanda şefkatli bir yuva oluyoruz. Bu açıdan Sadettin Saran'ın çalışmaları çok önemli!' 'İçindeki Dağı Aş' kitabı bizlere önümüzdeki dönemde hem maddi hem de manevi destek sağlayacak. Çünkü Sadettin Bey, bir Darüşşafakalının oğlu!” diye konuştu.

Tayfun Öktem daha sonra Darüşşafaka adına Saadetin Saran'a teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?