Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Yusuf Menceloğlu Darüşşafaka FLL Takımı ile buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Yusuf Menceloğlu, 8 Mayıs 2012 Salı günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nı ziyaret etti.

Yusuf Menceloğlu, 26-28 Nisan 2012 tarihleri arasında ABD'nin St. Louis kentinde düzenlenen FLL 2012 Dünya Şampiyonası’nda “Meat Guard” adlı projeleriyle Jüri Ödülü alan Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileriyle projeleri hakkında genel bir söyleşi yaptı. Yusuf Menceloğlu, öğrencilerimizle, proje konusu bulma teknikleri, proje ekibinin nasıl birlikte çalışması gerektiği ve konu ile ilgili projenin oluşma sürecinin nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında önerilerini paylaştı. Daha sonra Darüşşafaka öğrencileri de kendi yaptıkları projeleri Menceloğlu'na sundu. Projeler üzerine genel bir sohbet yapıldıktan sonra,  FLL 2012 proje konusu olan “Yaşlanan Nesle Genç Çözümler” üzerine beyin fırtınası yapıldı.

A_rsz.jpg
Soldan sağa: Bengül Dağdagül, Meltem Esengönül, Oğuzhan Zaim, Selman Düzenli, Fatih Demirci, Tameris Evirgen, Yusuf Menceloğlu, Emine B.Usta, Hüseyin Çalışkan, Tahsin Aladağ, Dilara Sareç

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?