Darüşşafaka Robot Takımı "Sultans of Türkiye" ABD’deydi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka FRC Robot Takımı "Sultans of Türkiye", 30 Mart - 05 Nisan 2016 tarihleri arasında ABD’nin Florida eyaletinin W. Palm Beach şehrinde gerçekleştirilen robot turnuvasında Darüşşafaka ve ülkemizi başarıyla temsil etti.

9 Ocak'da bu senenin temasını öğrenen ve 6 hafta boyunca büyük bir gayretle robotunu hazırlayıp 23 Şubat’ta ABD’ye yollayan Sultans of Türkiye, yarışmada yüksek performans sergiledi. Bu süreç boyunca mühendislik, proje yönetimi ve takım çalışması becerilerini geliştiren öğrenciler, başarılarını sergileme fırsatı buldu. Ana sponsorlar Siemens ve Fikret Yüksel Vakfı’nın desteğiyle 28 Mart’ta yola çıkan ekip, 29 Mart'ta pit alanlarını kurarak mücadeleye başladı.

Sultans of Türkiye, bu senenin konusu olan Stronghold teması çerçevesinde engelleri aşmak, karşı kaleye top atıp kaleyi fethetmek ve maç sonunda kalede asılı kalmak için robotlarını hazırladı.

Üç gün süren turnuvada jüriye robotlarını ve süreç boyunca öğrendiklerini anlatan 2905 numaralı Darüşşafaka takımı, çok eski takımlarla mücadele edip onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı da buldu.

Öğrenciler, jüriye süreci, robotu ve 3D yazıcı parçalarını anlatıyor

T.C. Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan ve iş adamlarının ziyaret ettiği yarışmada, robotlarını anlatma fırsatı bulan Daçkalı öğrenciler, aldıkları geri bildirimlerle motive oldu. 

T.C. Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan (ortada), "Sultans of Türkiye" üyeleri, mentorlar, Ayşe Selçok ve Alex Burchard

Fikret Yüksel Vakfı yöneticileri Burchard ailesi ve Fikret Yüksel Vakfı için çalışan Darüşşafaka mezunu Ayşe Selçok turnuva boyunca desteklerini esirgemedi.

Burchard Ailesi ve "Sultans of Türkiye" üyeleri

Turnuvayı başarıyla tamamlayan ve son dakikaya kadar mücadele eden öğrenciler; Cem Arda Fil, Eren Sanır, Nur Evşan Birinci, Aslıhan Okur, Yakuphan Emre Kendir, Mertcan Gür, Turhan Ay, Zeynep Tuna, Çağla Karanfil, Ömer Öz, Şevval Keskin, E. Şevval Aygül, Barış Demirci, Ecem Kaval, Sinem Kayan, Keremcem Kızmazcan ve süreç boyunca destek veren mentorları Müge Tuvay, Selim Çile, Özgür Aslan, Mete Karaca ve Mert Gemalmaz’ı kutluyoruz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?