Rezidans dergisinin yeni sayısı çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidansları'ndaki hayatın kapılarını aralayan Rezidans dergisinin 13. sayısı çıktı. Derginin yeni sayısında yaşamlarını Darüşşafaka Rezidansları'nda sürdüren bağışçılarla yapılan röportajların yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti’ne ve Eğitim Kurumları'na ilişkin haberler yer alıyor. 

Derginin bu sayısında; Maltepe Rezidans'tan Ayhan Çilingiroğlu, Yakacık Rezidans'tan Şehnaz ve İsmail Tiner çifti ile Sanay Sokullu, Şenesenevler Rezidans'tan Prof. Dr. Feroz Ahmad, Urla Rezidans’tan Emel Güler Gökçe, Türkan ve Ruhi Bengi çifti ile emekli savaş pilotu Zübeyir Batur konuk oluyor.

43 yıllık yurt dışındaki çalışma hayatında kazandığı birikimi Türkiye’nin geleceği için eğitime vakfeden Darüşşafaka’nın hem vasiyet hem kurucu hem de Urla Rezidans bağışçısı İsmet Aktekin de derginin konukları arasında yer alıyor.

Koronavirüsün dünya çapında bir salgına dönüşmesi üzerine gerek Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda gerekse Darüşşafaka Rezidansları’nda alınan önlem ve yapılan çalışmaların tüm yönleriyle ele alındığı haber çalışmasının yanı sıra gezi sayfalarıyla Fransa’da güzel bir yolculuğa çıkabilir, 1923’te Avrupai bir pastane olarak kurulmuş “Baylan” ile anılarınızı tazeleyebilir ve Refika’nın Mutfağı’nın kurucusu,  yemek kitabı ve köşe yazarı, TV programcısı Refika Birgül’den Darüşşafaka bağışçılarına özel tariflerini sizler de deneyebilirsiniz.

Darüşşafaka Rezidans dergisinin yeni sayısını BURADAN indirebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?