Rezidans dergisi çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidansları'ndaki hayatın kapılarını aralayan Rezidans dergisinin 12. sayısı çıktı. Derginin yeni sayısında yaşamlarını Darüşşafaka Rezidansları'nda sürdüren bağışçılarla yapılan röportajların yanı sıra Darüşşafaka Eğitim Kurumları'na ilişkin haberler de yer alıyor. 

Derginin bu sayısında; Maltepe Rezidans'tan Rana-Nejla Erten kardeşler ile Süheyla Sinangil; Yakacık Rezidans'tan Türköz Türkay ile Refah Hiçsönmez; Şenesenevler Rezidans'tan Gülten-Metin Çolgar çifti ile üç kız kardeş Fatma Bayındır, Necmiye Soysal ve Hikmet Gökay, Urla Rezidans'tan Gülten Kolçak ile Türkan Evrenos ilham verici yaşam öyküleriyle konuk oluyor.

Büyük dayısı Mehmet Ali Dağpınar ile küçük dayısı Harun Reşit Dağpınar (DŞ'1945) ve annesi Meryem Gülnihal Tunçel'in ardından kendisi de Darüşşafaka'ya vasiyet bağışında bulunan ve 16 Temmuz'da aramızdan ayrılan, merhum Suat Tunçel'le vefatından kısa bir süre önce yapılan söyleşide Tunçel ve Dağpınar ailelerinin Darüşşafaka'da kesişen yaşam öykülerini bulacaksınız.

Kocaeli Kandıra'da hayatını, yük taşıyarak kazanan Mehmet Ateş'in Cemiyetimize yaptığı bağışın öyküsünü, Darüşşafaka Rezidansları'nda yaşamlarını sürdüren Nesrin Yılmaz, Sevinç Diriker ile Ömer Sezai Yenidoğan'ın hayata dair "en"lerini ve 60 yıldır işini aşkla yapan Bebek Badem Ezmesi’nin sahibi Sevim İşgüder'in söyleşisini keyifle okuyabilirsiniz.

Darüşşafaka Rezidans dergisinin yeni sayısını BURADAN indirebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?