Rezidans dergisinin 11. sayısı çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidansları'ndaki hayatın kapılarını aralayan Rezidans dergisinin 11. sayısı çıktı. Derginin yeni sayısında yaşamlarını Darüşşafaka Rezidansları'nda sürdüren bağışçılarla yapılan röportajların yanı sıra Darüşşafaka Eğitim Kurumları'na ilişkin haberler de yer alıyor. 

Son sayımızda yaşamlarını Darüşşafaka Rezidansları'nda sürdüren Türkan - Şahabettin Akalın, Ayşe - Hakkı Dağdeviren, Aynur - Şükrü Yılmaz, Sevinç Diriker, Prof. Dr. Gülten Uyer, Mehmet İnan, Avukat Jale Alpay ile Nimet - Tayfur Sanlıman çiftinin öykülerini okuyabilirsiniz.

İyi bir eğitim için Konya'dan Darüşşafaka'ya gelen Beyza Buse (8. sınıf) ve Büşra Yağmur Akdin (6. sınıf) kardeşler eğitimle değişen yaşamlarıyla, İstanbul'un tarihi şekercilerinden Hacı Bekir'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hande Celalyan ise 239 yıllık markalarının öyküsüyle dergiye konuk oluyor. 

Vefatından sonra Darüşşafaka'ya vasiyeti çıkan dilbilimci ve edebiyatçı Dr. Sermet Sami Uysal'ın hayatını ise Yusuf Çotuksöken'in kalemiyle sizlerle buluşturuyor.

Bu sayıda Maltepe Rezidans bağışçısı Nurefşan Zeren'in İzlanda gezisine dair izlenimlerini, Refika'nın Mutfağı'ndan sizlere özel tariflerini ve Hollanda'nın idari başkenti Lahey'e ilişkin haberi okuyabilirsiniz.

Rezidans dergimizin yeni sayısını keyifle okumanız dileğiyle...

Darüşşafaka Rezidans dergisinin yeni sayısını BURADAN indirebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın