Rezidans dergisinin 10. sayısı çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidansları'ndaki hayatı anlatan Rezidans dergisinin 10. sayısı çıktı.

Derginin yeni sayısının konukları arasında yaşamlarını Urla Rezidans’ta sürdüren üç Darüşşafaka bağışçısı yer alıyor. Ege’nin incisi İzmir’in Urla ilçesinde çam ağaçları içindeki konumuyla sağlıklı, huzurlu, keyifli bir yaşam sunan Urla Rezidans için “burası bizim ikinci evimiz” diyen Sacide-Ümit Gazilerli ile Urla Rezidans’ta söyleşi gerçekleştirildi ve birlikte Urla gezildi. Hayatlarını eğitime adamış, sayısız öğrenci yetiştirmiş, şimdi de Darüşşafaka’nın misyonuna sahip çıkan Sacide-Ümit Gazilerli çifti ile yine eşi Leyla Hanım’la rezidansta yaşamayı seçen Yaman Karakurt'la yapılan söyleşileri keyifle okumanızı dileriz.

Dergide; deniz ticareti hukuku alanında otorite olan ve Darüşşafaka'nın hem rezidans hem de vasiyet bağışçısı, hukukçu Nuri Bülent Sözer'le yapılan röportajı da okuyabilirsiniz.

Yakacık Rezidans'ta 6 Mayıs'ta düzenlenen geleneksel kermese katkıda bulunan üç Yakacık Rezidans bağışçısı; Solmaz Baysal, Fatma Nuran Okten ve Sanay Sokullu'yla yapılan söyleşiler de bu sayıda yer alıyor. 

Arşiv ve koleksiyon oluşturma çalışmalarına Nami Gönenç'in (DŞ’52) inancı ve gönüllü çabalarıyla 2009 yılında başlanan ve 19 Mayıs 2013 tarihinde açılan Darüşşafaka Müzesi’ni, Müze Yetkilisi Canan Cürgen anlattı. 

Dergide her zaman olduğu gibi Rezidanslardan, Cemiyetten ve Eğitim Kurumlarından öne çıkan gelişmeleri de okuyabilirsiniz.

Bu sayıda, “Lavanta Hasadı” ve “Anadolu’dan Gelen Şifa: Pekmez” üzerine yazılara, çeşitli sürpriz bölümlere de yer verildi.

İyi okumalar...

Rezidans dergisinin 10. sayısını okumak için lütfen buraya tıklayınız.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?