Ressam Mahmure Özçelik'ten Darüşşafaka yararına sergi

 ›  Haberler  › ↓ 
mahmure ozcelik sergi_mailing-03.jpg
 
Mahmure Özçelik’in seçkin eserlerinden oluşan ve geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacak olan resim sergisi, Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Darüşşafaka Cemiyeti’nin değerli bağışçısı, ressam Mahmure Özçelik, 9 Eylül 2013 Pazartesi günü Güneş Sigorta Sanat Galerisi'nde Darüşşafaka Cemiyeti yararına bir sergi açıyor. Özçelik, bu sene 150. kuruluş yılını kutlayan Darüşşafaka'nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna destek vermek amacıyla, sergisinin tüm gelirini Darüşşafaka’ya bağışlıyor. Sergi, 25 Ekim’e kadar, Pazar hariç her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde, sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
 mahmure özçelik (1).jpg
Mahmure Özçelik kimdir?
Mahmure Özçelik, resim yapmaya 1945’de Kemal Zeren ile başladı. Daha sonra İbrahim Çallı, Zeki Kocamemi, Prof. İlhami Demirci ve Orhan Ersoy atölyelerinde çalıştı. 23 kişisel ve 300’ün üzerinde grup ve karma sergiye katılan Özçelik, katıldığı yarışmalarda büyük başarılara imza attı ve UNICEF’in de aralarında bulunduğu bağış kampanyalarında yer aldı.
Güzel Sanatlar Birliği, Ressamlar Derneği, Ankara Kadın Sanatçılar Derneği ve A.B.D. Ulusal Kadın Sanatçılar Müzesi (The National Museum of Women the Arts) üyesi olan Özçelik, çalışmalarını doğadan aldığı güç ile sürdürüyor.
 
mahmure özçelik (5).jpg
Tarih: 9 Eylül 2013, Pazartesi
Yer: Güneş Sigorta Genel Müdürlüğü,
Büykdere cad. No: 110 Esentepe/Şişli
Kokteyl: 18.00 – 20:00

Not: Sergi, 25 Ekim Cuma gününe kadar, Pazar hariç her gün, saat 10:00 – 18:00 arasında ziyaret edilebilir.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?