Prof. Dr. Nurcan Baç, Darüşşafaka’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Sayın Nurcan Baç, 24 Mart 2011 tarihinde okulumuzdaydı.


  Soldan sağa: Davut Ökütçü, Nurettin Baç, Zekeriya Yıldırım, Prof. Dr. Nurcan Baçn

Lise öğrencilerimize Uzay bilimi hakkında önemli ve ilginç bilgiler aktaran Baç, yer çekimsiz ortamda bitki yetiştirme deneylerinin yapılmasından, ilaç üretimi ve sonuçlarının incelenmesine kadar birçok konuya değindi.

Uzay konusundaki çalışmaları büyük bir heyecanla dinleyen öğrencilerimiz, merak ettikleri soruları  kendisine yönelttiler.

 

Prof. Dr. Nurcan Baç

Darüşşafaka’ya olan sevgisini de öğrencilerle paylaşan Baç,  bu sevgiyi, babası Nurettin Baç’ın 1960’lı yıllarda Darüşşafaka Fatih Yerleşkesinde Okul Müdürlüğü ve Kimya Öğretmenliği yaparken kazandığını anlattı. Prof. Dr. Nurcan Baç, Darüşşafaka’nın kendisi için özel bir anlam ifade ettiğini belirterek konuşmasını tamamladı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Davut Ökütçü, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Okul Müdürü Çiğdem Kaya, Müdür Yardımcılarımız ve Öğretmenlerimizin de katıldığı söyleşide konuklar arasındaki Emekli Okul Müdürümüz Nurettin Baç, sahneye davet edilerek kendisine öğrencilerimizin çektiği bir fotoğraf hediye olarak takdim edildi. Nurettin Baç, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekillleri Davut Ökütçü ve M. Talha Çamaş ile Yönetim Kurulu Üyeleri B. Fırat Tekin ve Tunçer Gömeçli’nin de Kimya Öğretmenliği ve Okul Müdürlüklerini yapmıştır.

Sayın Nurettin Baç ve Prof. Dr. Nurcan Baç’a katılımlarından dolayı tekrar teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?