Daçkalılar Pilav Günü'nde buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalılar ve Darüşşafaka dostları, 7 Mayıs Pazar günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde  düzenlenen geleneksel “Pilav Günü”nde buluştu.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş

Darüşşafakalılar Derneği’nin organizasyonunda yapılan Pilav Günü, Atatürk Büstüne Çelenk Koyma, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Darüşşafaka Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme

Dünyanın ve ülkemizin farklı köşelerinde yaşayan Daçkalıları buluşturan etkinlikte Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ve Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, birer konuşma yaptı. 

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt

Darüşşafakalılar arasında dayanışmayı artırmak, kardeşlik duygularını pekiştirmek ve genç Darüşşafakalıların ağabeylerini, ablalarını yakından tanımalarını sağlayan etkinlikte, okul kütüğüne yıl dönümü plaketini en kıdemli Darüşşafakalı Ümit Sönmez Talaslı (DŞ’49) ile en genç Darüşşafakalı Mustafa Murat Kılıç ile birlikte çaktı. 

Darüşşafakalı Ümit Sönmez Talaslı (DŞ’49) ile Darüşşafakalı Mustafa Murat Kılıç

1967 yılında Darüşşafaka’ya başlayanlara, 50. yıl sertifikalarının takdim edildiği etkinlikte, Darüşşafaka öğrencilerinin dans gösterileri ortamı renklendirdi.

1967 girişli Darüşşafakalılar

Darüşşafaka Müzesi, Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Gözlemevi'nin ziyaretlere açık tutulduğu etkinlik, gelecek yılı buluşma dilekleriyle sona erdi. 
 

Halk oyunları gösterisi

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?