"Panic at Daçka", FLL Türkiye Turnuvası’nda 3. oldu

 ›  Haberler  › ↓ 
ödül alırken_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Robot Takımı “Panic at Daçka”, 22-23 Mart 2014 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde düzenlenen Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League 10. Türkiye Turnuvası "Nature's Fury/Doğanın Gücü" sezonu Türkiye üçüncüsü oldu. Takım, 28-31 Mayıs 2014 tarihlerinde İspanya - Pamplona'da yapılacak olan FIRST LEGO League Open European Championship Turnuvası’na katılım hakkı kazandı.
 
 robot performansı (2)_rsz.jpg
 
Takım üyeleri iki gün boyunca seçtikleri “Fineas ve Förb” adlı çizgi filmin karakterlerine bürünerek hem diğer takımların hem de jürinin dikkatini çekmeyi başardı. Doğal afetlerle ilgili çalışmalar yapan üniversite profesörleri ile AKUT ve Kızılay yetkililerinden oluşan jüriye, hazırladıkları eğlenceli sunum sonrası projelerini büyük bir heyecanla anlatıp onların yönelttikleri soruları cevapladılar.
 
proje jürisi_rsz.jpg
Proje Jürisi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu sorularını  yöneltirken
 
robot performansı_rsz.jpg
Robot performansı 
 
Türkiye’de Gaziantep, İzmir, Ankara ve İstanbul’da yapılan bölgesel turnuvalardan gelen 44 finalist takım arasında yer alan Darüşşafaka Robot Takımı “Panic at Daçka”, “Öz Değerler Jürisi”ne nasıl bir takım olduklarını, nasıl iş bölümü yaptıklarını, proje ve robotta nasıl görev aldıklarını güçlü takım ruhlarıyla aktardı.
 
öz değerler jürisi_rsz.jpg
Panic at Daçka, Öz Değerler Jürisi'nde çalışmalarını paylaşırken
 
Darüşşafaka Robot Takımı “Panic at Daçka” Üyeleri: Afra Erol, Burcu Özkan, Melisa Akoğlu, Mertcan Gür, Zeynep Tuna, Şevval Aygül, Ecem Kaval, A. Turhan Ay, Ali Akgül, Cem Arda Fil, Kerem Kavruk, Hayel Kıymetli ve takım koçları Müge Tuvay.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?