Darüşşafaka FLL Robot Takımı İki Ödül Kazandı

 ›  Haberler  › ↓ 

"Panic at Daçka" İstanbul Üçüncüsü

Darüşşafaka Ortaokulu FLL Robot Takımı “Panic at Daçka”, 11 Şubat'ta İstanbul Şehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “14. Bilim Kahramanları Buluşuyor” FLL (FIRST LEGO Ligi) İstanbul Turnuvası’ndan iki ödülle döndü. 

“Panic at Daçka”, kazandığı "Mekanik Tasarım Ödülü" ve İstanbul üçüncülüğüyle 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de yapılacak olan ulusal turnuvaya katılmaya hak kazandı. 

Panic at Daçka ekip üyeleri, soldan sağa: Türkan Yurdatapan (Danışman öğretmen), Eren Ekinci, Şilan Doğan, Fatma Betül Filik, Vedude Rabia Sözkesen, Muhammet Furkan Karaaslan, Cansu Akdaş, Cengiz Duruk, Nihal Güneş (Takım Koçu), Berkay Yağız Yılmaz, Beril Diyaribekirlio, Yiğit Mert Bideci

“Mekanik Tasarım Ödülü” FLL tarafından, mekanik prensiplerini en iyi anlayan ve uygulayan; en dayanıklı, tutarlı, güvenli robotu üreten; yaptığı tasarımı tüm hatlarıyla tanıyan; zaman ve parçaları ekonomik kullanan; tamir edip değiştirmesi kolay robotu üreten takımlara veriliyor. Darüşşafaka FLL Robot Kulübü, tasarladığı robotun özellikle görevler için tasarlanan kollarının stratejisi ve yenilikçi parçalar barındırması sayesinde bu ödülün sahibi oldu.

“Üçüncülük Ödülü” ise ekiplerin proje çalışmaları, sergilenen takım ruhu, robot programlaması, tasarımı ve performansı başlıklarında gösterilen başarıların değerlendirilmesi sonucu veriliyor. Darüşşafaka FLL Robot Kulübü, "Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu” adlı proje çalışmasıyla bu ödüle layık görüldü. 

Panic at Daçka ödülünü alırken...

FLL Hakkında

Kendine güvenen, sorgulayan, toplumsal sorunlara karşı duyarlı ve çözüm üretebilen bir gençlik yetişmesi amacıyla dünyada 80 ülkede düzenlenen FIRST LEGO League (FLL) etkinliği, Türkiye’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenleniyor. 

FLL etkinliği; tematik, bilimsel, süreç ve takım çalışması odaklı bir turnuva olarak her yıl daha fazla katılımcı ve gönüllüyle hayata geçiriliyor.

Turnuvalara katılacak 4-10 kişiden oluşan takımlar, 2-3 ay öncesinden çalışıp; robot tasarlayıp, program yazıyor, araştırmalar sonucu özgün çözümler üretiyor, teatral sunumlar yapıyor, süreç içinde kazan-kazan tavırları içselleştirerek kullanıyor ve yayıyor. Takımlar önce yerel, sonra başarılarına göre ulusal ve uluslararası turnuvalara katılma fırsatı elde ediyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?