P&G Türkiye’nin Darüşşafaka Cemiyeti işbirliği ile sürdürdüğü ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’ çocukların hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Çocuklar ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’ kapsamında Safranbolu gezisi ile hayallerine bir adım daha yaklaştı.Darüşşafaka Cemiyeti ve P&G Türkiye işbirliği ile sürdürülen, geleceğin liderlerini yetiştirmeyi ve hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’nin Safranbolu programı da tamamlandı. 15’i Darüşşafakalı, 32’si Safranbolulu, 30’u da Amasra’dan olmak üzere toplam 77 çocuğun katıldığı Safranbolu fotoğraf gezisinde bölgenin doğal ve kültürel mirasları çocukların objektifinden yansıyan fotoğraflarla ölümsüzleşti.

P&G Türkiye ve Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2009 yılında başlattığı, Darüşşafakalı öğrencilerin önderliğinde tüm çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’ ile bu defa da 77 çocuğun hayali gerçekleştirildi. 15 Darüşşafakalı çocuk, Safranbolulu 32, Amasralı 30 arkadaşıyla buluşup yöredeki tarihi ve kültürel güzellikleri fotoğrafladı.

Hayalden Gerçeğe Projesi’nin ilk çalışması Nisan ayında Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde hizmete açılan ‘Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu’ olmuştu. Darüşşafakalı çocukların ikinci hayalleri ise Türkiye’nin kültürel mirasını, eşsiz doğal güzelliklerini fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmekti. Bu hayalden yola çıkan çocuklar önce İstanbul sonra da Mardin ve Hasankeyf’i gezerek bölgenin tarihi ve kültürel miraslarının fotoğraflarını çekmişti. Projenin yeni adımında ise Darüşşafakalı çocuklar Safranbolu ve çevresini fotoğraflarıyla ölümsüzleştirdi. Fotoğraf sanatçısı Darüşşafakalı çocukların önderliğinde gerçekleştirilen ve Ömer Serkan Bakır’ın eğitim verdiği programda Safranbolulu çocuklar da fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrendi.

‘Hayalden Gerçeğe Projesi’nin Safranbolu’daki atölye çalışmasına, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi Kurulu Başkanvekili Beşir Özmen ve P&G Kurumsal İletişim Müdürü Melike Özener de katıldı.

Ortak hayaller buluştu

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanvekili Beşir Özmen P&G’nin ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’ ile pek çok çocuğun hayatında önemli sayılacak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Darüşşafaka’nın ‘eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesi ile yola çıktığını da hatırlatan Özmen şöyle konuştu.

“Darüşşafaka Eğitim Kurumları olarak Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciyi çatımız altında bir araya getiriyoruz. P&G ile yürüttüğümüz ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’nin özünde yer alan çocukları ortak hayallerde buluşturmak bizim misyonumuzla çok örtüşüyor. Projenin ilk ‘hayali’ olan ‘Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu’ 23 Nisan’da faaliyete başladı. Hayalleri gerçekleşen çocuklarımız mutlu, biz de onlara bu olanağı yaratabildiğimiz için çok mutluyuz. Darüşşafakalı çocuklarımızın dışında başka çocukların da yaşamlarına değer katmak bizi gururlandırıyor.”

Geleceğin liderleri Safranbolu’da

P&G Kurumsal İletişim Müdürü Melike Özener, ‘Hayalden Gerçeğe Projesi’ kapsamında kültür, sanat,  spor ve bilim dallarında yaratılan platformlarla geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Proje öncülerinin Darüşşafakalı öğrenciler olduğunun altını çizen Özener, “P&G olarak marka ve çalışanlarımızla bugün ve gelecek nesillerde dünya tüketicilerinin yaşamlarını iyileştirecek üstün kalite ve değerde ürünler sunmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda ‘Yaşa, Öğren ve Başar’ ile çocuklarımızın hayatlarına da dokunuyoruz. ‘Hayalden Gerçeğe Projesi ile Darüşşafakalı öğrencilere proje geliştirme ve liderlik becerilerini güçlendirici eğitim olanakları sunuyoruz. Geleceğin lider adayları olan Darüşşafakalı öğrencilerimiz edindikleri bilgileri ihtiyaç sahibi diğer çocuklarla paylaşıyor. Fotoğraf projemiz de bu çalışmalardan biri. Çalışmalarımızdan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu durum bizi mutlu ediyor ve daha çok çocuğa ulaşmak istiyoruz” dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın