Özlem Denizmen Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Finansal okuryazarlık kavramının önemli ismi ve hayatın bütününün bir eğitim olduğuna inanan Özlem Denizmen “31 Ekim Tasarruf Haftası” nedeniyle Darüşşafakalı öğrencilerle bir araya geldi.

Eğitimci, sosyal girişimci, televizyoncu aynı zamanda bir eş ve anne olan Özlem Denizmen bir önceki kitabının olduğu gibi “Bolluk ve Bereket İçin Yer Aç” adlı yeni kitabının da tüm telif gelirlerini Darüşşafaka’ya bağışlıyor. 

Darüşşafaka'nın “OlmasadaOlur” kampanyasına destek veren Denizmen, sürpriz bir ziyaretle Darüşşafakalı öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle eğlenceli dakikalar geçiren ve “31 Ekim Dünya Tasarruf Haftası” ile ilgili sohbet eden Denizmen, tasarrufun ne demek olduğunu ve nelerden tasarruf edilebileceğini anlattı ve yeni çıkan kitabını imzalayarak onlara hediye etti. 

Tasarruf avcıları iş başında

Kendilerine "tasarruf avcısı" diyen Denizmen ve çocuklar, tasarrufun bir yaşam biçimi olduğunu vurgulayarak tasarruf kavramının da işaretini buldu. “Tasarruf”un önemi ve geleceğimiz için ne anlama geldiği hakkında konuştular ve elleriyle “T” işareti yaparak fotoğraf çektirdiler. 

 

Harcama yaparken neyin gerçekten ihtiyaç, neyin sadece istek olduğunu bilmenin çok önemli olduğuna vurgu yapan Denizmen, “Tasarruf bilinci küçük yaşlarda başlar. Yani ağaç yaşken eğilir. Gerek birikim gerekse kaynaklarımızı doğru kullanma bilinci küçük yaşta çocuklara verildiğinde geri dönüşü daha kolay oluyor” dedi. 

Kitabının telif gelirini Darüşşafaka’ya bağışlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu da dile getiren Denizmen, “Eğitime yapılan her yatırım toplumsal ihtiyacın bir sonucu olmalı. Gerçekten bazı şeyler olmasa da olur. Ama eğitim olmazsa olmaz. Tasarruf bilinci de eğitimin önemli bir parçası” diye konuştu. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?