120 yeni Daçkalı oryantasyondaydı!

 ›  Haberler  › ↓ 

1863'ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla, babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocukları tam burslu, yatılı, nitelikli eğitimle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına başladı.

Türkiye'nin dört bir köşesinden sınavla seçilmiş 1.000'e yakın Darüşşafaka öğrencisi için ilk ders zili 11 Eylül Pazartesi günü çaldı. 

28 Mayıs'ta düzenlenen Darüşşafaka Giriş Sınavı'nı kazanan, sağlık kontrolü ve mali durum araştırmasını geçerek Darüşşafaka Ailesi’ne katılan 120 öğrenci, 5-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen oryantasyon programıyla Darüşşafaka'ya ilk adımlarını atarak yeni yuvalarına alıştı.

Velileriyle birlikte 5 Eylül'de Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na gelen minik Daçkalılar, önce “Öğrenci Evleri”ne yerleşti. Üç gün boyunca Darüşşafaka Kampüsü’nde velileriyle birlikte yaşayan çocuklar, öğretmenleri ve okul yöneticileriyle tanıştı.

Veliler ise, evlatlarının yeni yuvalarına alışma sürecinin ilk günlerinde onlara eşlik ederken, rehberlik biriminin organize ettiği çalışmalara katıldı. Bu süreçte mezun abla ve ağabeyler de minik Daçkalıları yalnız bırakmayarak, onların yeni yuvalarına kolayca alışması için destek verdi. Mezun Darüşşafakalılar, 120 minik Daçkalı için uyurken kitap okudu, onlara oyuncaklar hediye etti, birlikte oyunlar oynadı ve uyku öncesi sütlerini içmelerine yardımcı oldu.

7 Eylül Perşembe günü birlikte yapılan kahvaltının ardından veliler, çocuklarıyla vedalaşarak Darüşşafaka'dan ayrıldı. Yeni Daçkalılar ise öğretmenleriyle birlikte pikniğe gitti. 

10 Eylül'de ise okul bahçesinde gerçekleştirilen Geleneksel Yuvaya Dönüş Günü'yle minik Daçkalılar, yaz tatilini ailelerinin yanında geçirerek okula dönen tüm Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?