Yeni Darüşşafakalılar hoş geldiniz!

 ›  Haberler  › ↓ 

1863'ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla, babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocukları tam burslu, yatılı, İngilizce eğitimle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına bugün başlıyor.

Türkiye'nin dört bir köşesinden sınavla seçilmiş 1.000'e yakın Darüşşafaka öğrencisi için ilk ders zili bugün çalıyor. Her yıl 120 yeni öğrenci kabul eden Darüşşafaka, bu sene Yakacık Rezidans bağışçısı Güler Haşimoğlu'nun desteğiyle 121 öğrenci aldı.

29 Mayıs'ta düzenlenen Darüşşafaka Giriş Sınavı'nı kazanan, sağlık kontrolü ve mali durum araştırmasını geçerek Darüşşafaka Ailesi’ne katılan 121 öğrenci bugün ilk kez Darüşşafaka forması giydi. 16-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen oryantasyon programıyla Darüşşafaka'ya ilk adımlarını atan 121 öğrencinin eğitim hayatlarında artık yeni bir sayfa açıldı.

Velileriyle birlikte 16 Eylül'de Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na giriş yapan 121 öğrenci, önce “Öğrenci Evleri”ne yerleşti. Üç gün boyunca Darüşşafaka Kampüsü'nde velileriyle birlikte yaşayan minik Daçkalılar, öğretmenleri ve okul yöneticileriyle tanıştı.

Veliler ise, evlatlarının yeni yuvalarına alışma sürecinin ilk günlerinde onlara eşlik ederken, rehberlik biriminin organize ettiği çalışmalara katıldı. Bu süreçte mezun abla ve ağabeyler de minik Daçkalıları yalnız bırakmayarak, onların yeni yuvalarına kolayca alışması için destek verdi. Mezun Darüşşafakalılar, 121 minik Daçkalı için uyurken kitap okudu, onlarla oyunlar oynadı, uyku öncesi sütlerini içmelerine yardımcı oldu.

18 Eylül Pazar günü birlikte yapılan kahvaltının ardından veliler, çocuklarıyla vedalaşarak Darüşşafaka'dan ayrıldı. Yeni Daçkalılar ise öğretmenleriyle birlikte pikniğe gitti. 

19 Eylül'de ise okul bahçesinde gerçekleştirilen Geleneksel Yuvaya Dönüş Günü'yle minik Daçkalılar, yaz tatilini ailelerinin yanında geçirerek okula dönen Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?