Oracle'dan Sedat Zencirci Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
oracle1_rsz.jpg
Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Teknoloji Satış Danışmanlığı Kıdemli Müdürü Sedat Zencirci, Darüşşafaka Lisesi Rehberlik Koordinatörü Tolga Çakıroğlu ve öğrencilerle birlikte...
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Lise Rehberlik Servisi’nin Darüşşafaka Cemiyeti Kaynak Geliştirme ve İletişim Birimi'nin desteğiyle organize ettiği “Konuk Konuşmacı” etkinliğinin bu ayki misafiri, Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Teknoloji Satış Danışmanlığı Kıdemli Müdürü Sedat Zencirci'ydi.
 
20 Şubat Çarşamba günü Darüşşafaka'yı ziyaret ederek öğrencilerle ufuk açıcı bir söyleşi gerçekleştiren Zencirci, onlara iş dünyası hakkında bilgi vermenin yanı sıra kendi yaşam felsefesini de paylaştı. Okulların hayat engellerini yıkmak için en iyi antrenman sahası olduğunu belirten Zencirci, kişinin kendini güzel anlatabilmesi ve Türkçeyi doğru kullanmasının öneminden de bahsederek iletişimin önemine vurgu yaptı.
 
Meslek seçimi hakkında kendi tecrübelerini de paylaşan Zencirci, kişinin mesleğini seçmeden önce kendini iyi tanıması ve yeteneklerini iyi bilmesi gerektiği, ayrıca doğru rehber edinmenin de meslek seçimine katkı sağlayacağının altını çizdi. Darüşşafakalı öğrencilere farklı yanlarının olmasını nasihat eden Zencirci, “İş bulmak için sadece bölümden mezun olmak yetmiyor. İlk 4-5 yıl içinde kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz ki farkınız olsun,” tavsiyesinde bulundu.
 
oracle2_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın