Bazı harcamalar olmasa da olur ama eğitim olmazsa olmaz!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka, bir buçuk asırdır toplumun her kesiminin desteğiyle, babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocuklara eğitim imkanı sunarak yeni bir yaşam armağan ediyor. Köklü eğitim kurumu, bu sene de Grey İstanbul’un gönüllü desteğiyle yepyeni ve ses getirecek bir bağış kampanyasına imza atıyor.

Kampanyanın gönüllü destekçilerinden biri de ünlü şarkıcı Yalın... Sanatçı, "Olmasa da Olur" adlı parçasının bu kampanyanın şarkısı olmasını sağlarken hazırlanan reklam filminin de seslendirmesini üstlendi.

Grey İstanbul’un desteğiyle hayata geçirilen kampanya, kamuoyuna “Bazı harcamalar #OlmasadaOlur ama eğitim olmazsa olmaz” diye sesleniyor.

152 yıldır, annesini ya da babasını kaybetmiş ve iyi bir eğitim alma olanağına sahip olmayan çocukların hayatında eğitimle yarattığı farkı daha fazla çocuğun hayatına taşımayı hedefleyen Darüşşafaka, hem toplam hem de aylık düzenli bağışçı sayısını artırmak için yeni kampanyasıyla herkesi, miktarı ne olursa olsun, düzenli destekçi olmaya davet ediyor. Kampanya, sosyal medyada da #OlmasadaOlur hashtag’i üzerinden ilerliyor.


"Olmasa da Olur” kampanyası, insanların  bazı küçük şeylerden vazgeçerek bir çocuğun eğitimine destek olabilecekleri ve onun hayatında fark yaratabilecekleri ana fikri üzerine kuruluyor. Kampanyada altı çizilen bir başka nokta ise, her ay tekrar eden düzenli bağışların Darüşşafaka’da eğitimin sürdürülebilirliği için çok önemli olduğu…


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, kampanya ile ilgili şu bilgileri paylaştı: "Darüşşafaka olarak, 1863’ten beri sadece halkımızın bağışlarıyla ayaktayız. Halkımızın destekleri sayesinde annesi veya babası hayatta olmayan binlerce çocuğun hayatını eğitimle değiştiriyoruz. Bu kampanyamızda tüketim alışkanlıklarımıza da gönderme yaparak bağış yapma olgusuna dikkat çekmeye çalıştık. Bağış yapma alışkanlığının ve bilincinin toplumumuzda yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının devamlılığında bağış hayati öneme sahip. Biz de ‘Az çok demeden Darüşşafaka’ya destek olun. Eğitim olmazsa olmaz’ diyoruz.

Öğrencilerimizi 10 yaşındayken ailelerinden emanet alıyoruz. 19 yaşında kendine güvenen, bilgili, aydın gençler olarak üniversiteye uğurluyoruz. Düzenli destekleriniz, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuz doğrultusunda yolumuzu aydınlatıyor, geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlıyor. Siz olmadan, düzenli desteğiniz olmadan başaramayız."

 

 
Kampanya Künyesi: Darüşşafaka – Olmasa da Olur
Reklamveren: Darüşşafaka Cemiyeti
Reklamveren Temsilcileri:  Burçak Karakaya, Yasemin Daşar
Reklam Ajansı: Grey İstanbul
Kreatif Direktör: Görkem Yeğin
Yaratıcı Ekip: Oğuzhan Kandur, Burcu Ürgüt
Ajans Marka Ekibi: Esra Erol Ulusoy, Itır Süzer, Elifsu Serin, Pelin Eren
Ajans Prodüktörü: Selim İpek
Stratejik Planlama: Özgün Özkalay,Seren Pala, Aytuğ Ateş 
Prodüksiyon: Atlantik Film
Yönetmen: Umut Aral
Müzik: Yalın 
 
DESTEKLERİNİZ İÇİN: 0850 222 1863
 
 
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?