olaganustu-genel-kurul-duyuru

 ›  Haberler  › ↓ 
Değerli Üyelerimiz,
Beş yıl önce Darüşşafaka Cemiyeti’nde farklı bir yönetim anlayışını egemen kılmak için yola çıkmıştık. Saydamlık ve katılımcılık, yönetim anlayışımızın olmazsa olmaz öğeleri.
14 Nisan’da gerçekleştireceğimiz Olağanüstü Genel Kurul’un konusu olan tüzük değişikliğini de aynı ilkeler doğrultusunda olgunlaştırdıktan sonra Genel Kurul’un onayına sunduk.
 
Olağanüstü Genel Kurul duyurusunu yapmamızdan sonra paydaşlarımızla değişik platformlarda bir araya geldik, önerimizi ve gerekçelerini paylaştık. Bu toplantılarda ittifaka yakın bir çoğunluğun önerimize destek olması bizi mutlu etti. Darüşşafaka tarihinde önemli bir kilometre taşı olmaya aday bu girişim vesilesiyle, Cemiyet üyesi olsun olmasın Darüşşafaka paydaşlarının ortak aklı oluşturma çabalarını, sürdürülebilirliğimizin en önemli teminatı olarak görüyoruz.
 
Olağanüstü Genel Kurul 14 Nisan 2012 Cumartesi günü TİM Gösteri Merkezi’nde saat 10.30’da yapılacak.  Kayıt işlemlerinin uzayabileceğini ve yoğun güvenlik önlemlerinin olacağını dikkate alarak üyelerimizin en geç saat 10.00’da Genel Kurul Salonunda bulunmasını önemle rica ediyorum.
 
Medeni Kanunun Dernekler Maddesi maalesef vekaleten oy kullanılmasına olanak tanımadığından oy vermek üzere şahsen toplantıya katılmanız gerekmekte.
Bugüne kadar sürdürdüğümüz seviyeli ve demokratik yaklaşımın Olağanüstü Genel Kurul sürecine de yansıyacağına ve Darüşşafaka olarak kamuoyunda olumlu yankılar bırakarak bu sınavdan çıkacağımıza inanıyorum.
 
Üyelerimiz için servis bilgisi:
• Beşiktaş, Hayrettin Vapur İskelesi (Kadıköy seferleri) önü / Hareket saati: 09.00
• Bostancı Meydanı, Vapur İskelesi önü / Hareket saati: 08.30
• Bakırköy Meydanı, Emniyet Müdürlüğü önü / Hareket saati: 08.30
Genel Kurul sonrası servisler üyelerimizi yine aynı yerlere bırakacaklar.
14 Nisanda buluşmak dileğiyle saygılar sunarım.
 
Zekeriya Yıldırım
Yönetim Kurulu Başkanı
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?