Darüşşafakalı Öğrenciler Öykücü Nursel Duruel’le buluştu 

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 11-E sınıfı öğrencileri; öğretmenleri Selmin Kallioğlu, Özkan Kıranbağlı ve Serpil Pazar’la 18 Ekim 2016 Salı günü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen “Geyikler, Annem ve Almanya Kitabının 35. Yılında Nursel Duruel'in Öykücülüğü” konulu seminere izleyici olarak katıldı.

 

Abdullah Uçman, Alev İdrisoğlu, Asuman Susam, Baki Asiltürk, Cevat Çapan, Faruk Duman, Handan İnci, Haydar Ergülen, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Murat Yalçın, Necip Tosun, Nil Sakman, Ömer Erdem, Sadık Aslankara, Senem Duruel Erkılıç, Selim İleri ve Turhan Günay’ın konuşmacı olarak yer aldığı toplantıyı Darüşşafakalı gençler büyük bir coşkuyla izledi. Her konuşmacıda, okudukları Nursel Duruel öykülerinin izini sürdüler. 

“Geyikler, Annem ve Almanya” kitabıyla 1983 yılında Sait Faik Hikaye Armağanı’nı kazanan ve hâlâ bu yarışmanın jüri üyesi olan Nursel Duruel’le tanışmak, Darüşşafakalı öğrencileri çok heyecanlandırdı. 

Bir Darüşşafaka dostu olan Nursel Duruel, okul kütüphanemizin, “İçinden Darüşşafaka Geçen Kitaplar” bölümünde yer alan “Geyikler, Annem ve Almanya” kitabını şu cümlelerle imzaladı: “Bu kitabın Darüşşafaka kitaplığında yer alması büyük bir gurur, onur kaynağıdır benim için. Ustamız Sait Faik’e ve Darüşşafaka’ya sonsuz saygıyla, değerli öğretmenlerimize ve öğrencilere teşekkürle...” 

Bu buluşma, Darüşşafaka’nın edebiyat ve sanat tutkusunu bir kat daha zenginleştirdi.  

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?