Nilüfer “eğitimde fırsat eşitliği” için söyledi!

 ›  Haberler  › ↓ 

Nilüfer, 150 yıldır anne ya da babası vefat etmiş, maddi durumu yetersiz çocukların eğitimini sağlayan Darüşşafaka yararına sahneye çıktı. Türk popunun usta ismi Darüşşafakalı çocuklardan oluşan koroyla birlikte "Orada bir köy var uzakta" şarkısını seslendirdi.

nilufer_29112013_1.JPG
 
Beş idealist Osmanlı aydınının babası vefat etmiş, eğitim olanağından yoksun çocuklara kaliteli eğitim fırsatı yaratmak amacıyla 1863 yılında kurduğu Darüşşafaka, toplumun her kesiminin sahiplenmesiyle 150. yılına ulaşmanın haklı gururunu yaşıyor. Bu özel yılda Türkiye’nin güçlü seslerinden Nilüfer, 150 yıldır hayırseverlerin bağışlarıyla eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka’nın yararına konser verdi.
 
nilufer_29112013_7.JPG
 
2008 yılında Sezen Aksu ile başlayan, Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Funda Arar ve Sertab Erener ile devam eden Darüşşafaka yararına konser geleneğinin bu yılki temsilciliğini üstlenen Nilüfer, şarkılarını 150. yılında “eğitimde fırsat eşitliği” için söyledi.
 
nilufer_29112013_3.JPG
 
TİM Show Center’da düzenlenen ve tüm biletlerin tükendiği konser hoş bir sürprizle başladı. Usta sanatçı Darüşşafakalı öğrencilerden oluşan koroyla sahneye çıktı ve onlarla birlikte “Orada bir köy var uzakta” şarkısını seslendirdi. Yaklaşık iki saat boyunca en sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı, sahne performansıyla da göz doldurdu.
 
nilufer_29112013_6.JPG
 
Konserin sonunda Nilüfer’e bir teşekkür plaketi takdim eden Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, “ Eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza verdiğiniz bu anlamlı destekle yarınlara daha umutla bakmamıza neden oldunuz. Size Darüşşafaka Ailesi ve gönüllüleri adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Gecede Darüşşafaka Lisesi 10. sınıf öğrencisi Fatih Demirci, tüm Darüşşafakalı öğrenciler adına Nilüfer’e kendi yaptığı yağlı boya portresini armağan etti.
 
nilufer_29112013_2.JPG
 
Bu muhteşem geceden elde edilen gelir, Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi giderlerinin karşılanmasında kullanılacak.
 
nilufer_29112013_8.JPG
 

 Nilüfer Konserinin videosunu izlemek için tıklayınız

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?