Nice 20 yıllara Yakacık Rezidans!

 ›  Haberler  › ↓ 

"İyiliğin, güzelliğin, paylaşmanın yuvası..."

Darüşşafaka Rezidansları’nın ilk halkası olarak 1997 yılında kapılarını açan Yakacık Rezidans’ın 20. yılı, Darüşşafaka Ailesi tarafından düzenlenen özel bir etkinlikle kutlandı. 

Türkiye’de ilk kez bağış sistemiyle hayata geçirilen ve ileri yaştaki bireylere sağlıklı, huzurlu, konforlu bir yaşam sunan Darüşşafaka Rezidansları’nın ilki olan Yakacık Rezidans, 1997’den beri “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna gönül veren hayırseverlere yuva oluyor ve öğrencilerin eğitimi için kaynak yaratıyor. 

Yakacık Rezidans’ta 25 Ekim’de düzenlenen etkinliğe, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin, Yakacık Rezidans Müdürü Zeynep Ellidokuz, Darüşşafaka Cemiyeti Başkanlık Danışmanı Senem Başyurt, Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, bağışçılar, öğrenciler ve çalışanlar katıldı.

Çamaş: “İyiliğin, güzelliğin, paylaşmanın yuvası…”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Talha Çamaş, Darüşşafaka Rezidansları’nın iyiliğin, güzelliğin, paylaşmanın yuvası olduğunu ifade ederek, “Çünkü burada karşılıksız vermeyi bilen, hiç tanımadığı çocukların nitelikli eğitim almasını isteyen, onları başarılarıyla gururlanan birbirinden değerli hayırseverler yaşıyor. Ulu Önder Atatürk, ‘En büyük savaş, cehalete ve gericiliğe karşı yapılan savaştır’ demişti. İşte sizler, Darüşşafaka bağışçısı olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesine destek oluyor, Ulu Önder’in bu arzusunu yerine getiriyorsunuz. Sizlerden aldığımız bu güçle bizler de daha fazla çocuğumuza nitelikli eğitim fırsatı tanımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Rezidanslarda yaşayan siz değerli bağışçılarımız Darüşşafaka Ailesi’nin büyüklerisiniz. Sizlerin, mutluluk, huzur ve sağlıkla, güven içinde yaşamanız bizlerin her zaman öncelikli konusudur. Darüşşafaka Rezidansları da tıpkı okulumuz gibi yüzlerce yıl sizler gibi gönlü yüce insanların yuvası, evi, güvendiği kapısı olacaktır. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz! Nice yılları birlikte kutlamak dileğiyle” dedi.

Kuruluşundan bu yana Yakacık Rezidans’ta yaşayan Jale Erkut ise, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Ben bir Cumhuriyet kadınıyım. Cumhuriyet'in kazandırdıklarının karşılığını bir parça da olsa çocuklara verebilirsem ne mutlu bana. Çocukların karamsarlığa sürüklenmeden hayata bağlanması, bize en büyük ödül. Darüşşafaka gibi cemiyetlerin çoğalması gerekiyor. Çocuklar çok iyi yetiştiriliyor. Bağışçıların artması demek daha çok çocuğun okuması demek…”

Jale Erkut öğrencilerle...

Etkinliğe katılan Darüşşafaka 8. sınıf öğrencilerinden F. Furkan Özgen ise, “Okulumuzun sıcak ortamını bize sağlayan büyüklerimiz sayesinde geleceğe umutla bakıyoruz” derken Mukaddes Çiftçi de “Bizim okumamız için Rezidans’ta yaşayanların elini öpmek bana gurur verdi” sözleriyle duygularını ifade etti.

Hep birlikte güzel vakit geçirilen etkinlikte sohbetler edildi, anılar tazelendi ve birlikte büyük bir aile olmanın sıcaklığı yaşandı.

Nasıl Darüşşafaka Rezidans Bağışçısı olunur?

Darüşşafaka'nın Yakacık Rezidans, Maltepe Rezidans, Şenesenevler Rezidans ve Urla Rezidans'ta verilen hizmetlerden ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanabilmek için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus bağış yapmanız ve 65 yaşının üzerinde olmanız yeterli.

İleri yaşlarını erkenden garantiye almak isteyenler ise 65 yaşını beklemeden rezidanslardan kendisi için daire alabilir ve 65 yaşını doldurduktan sonra burada yaşayabilir. Bağışınızın tamamı nakit olabileceği gibi gayrimenkul, arsa gibi taşınmaz varlıklar da olabilir. 

Darüşşafaka Rezidansları’yla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?