Nejdet Baysan (DŞ'74) Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçısı

 ›  Haberler  › ↓ 

Her ay düzenli olarak yetiştiği yuvayı destekleyen ve bağışlarını ailesi "Nejdet, Marianne, Isabelle, Rosabelle ve Anabelle Baysan" adına ulaştıran Nejdet Baysan (DŞ'74), Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçıları arasına katıldı. 

Bugüne kadar yaptığı bağışlarının toplamı, Darüşşafaka’da okuyan 10 öğrencinin okula girişlerinden mezuniyetlerine kadarki eğitimlerini destekleyecek tutara ulaşan Baysan, "Kurucu Bağışçı" oldu. 

Beşir Özmen (DŞ'74), Nejdet Baysan (DŞ'74), Talha Çamaş (DŞ'69)

Nejdet Baysan’a "Kurucu Bağışçı Sertifikası", 18 Ekim 2016 Salı günü Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nde düzenlenen törenle Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş (DŞ'69) ve Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve Nejdet Baysan'ın dönem arkadaşı Beşir Özmen (DŞ'74) tarafından takdim edildi. Törene katılan Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş (DŞ'69), Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin (DŞ'64), Prof. Dr. Lütfi Telci, Mustafa Uğur Demirci (DŞ'71) ve Erman Süsler (DŞ'75) ile Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen (DŞ'74), Nejdet Baysan’a teşekkür etti. 

Çok mutlu olduğunu belirten Nejdet Baysan ise, “Bana sorulduğunda gururla ‘Darüşşafakalıyım’ diyorum. Darüşşafaka’da okumuş olmak size bir kimlik kazandırıyor. Onu yaşam boyu kullanıyorsunuz. Kullanırken de geriye vermeliyiz. Topraktan aldığımızı toprağa geri veriyoruz” diyerek tüm Darüşşafakalıları kendi okullarına bağışta bulunmaya, en az 1 öğrenciyi okutmaya çağırdı.

Darüşşafaka Velilerini Arıyor Programı

Birey veya kurum olarak “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyasına destek verebilir, eğitimle değişen yaşamlara bir hikâye de siz ekleyebilirsiniz. Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim gideri 10 bin TL’dir.

• 10 bin TL bağışlayarak “Veli” Bağışçımız

• 50 bin TL bağışlayarak “Ortaokul Veli” Bağışçımız

• 100 bin TL bağışlayarak “Mezun” Bağışçımız

• 200 bin TL bağışlayarak “Çifte Diplomalı” Bağışçımız

• 500 bin TL bağışlayarak "Temel Taş” Bağışçımız

• 1 milyon TL bağışlayarak “Kurucu” Bağışçımız  olabilir ve adınızı okulumuzun sütunlarında yaşatabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?