Necla Koperler, Darüşşafaka’yı desteklemeyi sürdürüyor

 ›  Haberler  › ↓ 
Lozan Antlaşması’nın mimarlarından ve Atatürk'ün en güvendiği hariciyecilerden Tevfik Kamil Koperler’in kızı Necla Koperler, “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında 10 öğrencimizin 10 yıllık eğitim masrafını bağışladı.

necla_koperler_26092012.jpg
 
Teyzeleri Kutsiye-Seniye Ömeri’nin anısına 10 öğrencimizin 10 yıllık eğitim gideri olan 1 milyon lirayı bağışlayan Koperler, iki teyzesinin isimlerini Darüşşafaka’nın “Kurucu Bağışçıları” arasına yazdırdı. Aynı zamanda Darüşşafaka’nın vasiyet bağışçısı olan Koperler, 2010 yılında da “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında 10 öğrencimizin 10 yıllık eğitim masrafını bağışlayarak “Kurucu Bağışçımız”  olmuştu.
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, toplam 20 öğrencimizi mezun edecek olan Koperler’i 18 Eylül’de  evinde ziyaret ederek, teşekkür plaketini takdim etti.

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı
"Darüşşafaka Velilerini Arıyor" programı kapsamında hayırseverler, Darüşşafaka’da eğitim gören bir öğrencinin yıllık eğitim gideri 10 bin lirayı karşılayarak “Velimiz”; bir öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri 100 bin lirayı bağışlayarak “Mezun Bağışçımız”; iki öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri 200 bin lirayı karşılayarak, “Çifte Diplomalı Bağışçı” payesi kazanıyor. Ayrıca Daçkalı beş öğrencinin mezun olmasını sağlayan 500 bin lirayı karşılayan bağışçıların isimlerini “Temel Taşlarımız” ve 10 öğrencinin eğitim hayatları boyunca gideri 1 milyon lirayı karşılayan bağışçılarımızın isimleri ise “Kurucu Bağışçımız” listesinde yaşatılıyor.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?