Naci Demiral'dan Darüşşafaka yararına fotoğraf sergisi

 ›  Haberler  › ↓ 

URLA-BİG-Poster-1 (logolu)_rsz.jpg

"Eğitimde fırsat eşitliği" misyonuna sanatçılardan destek gelmeye devam ediyor. Fotoğrafçı Naci Demiral'ın 2 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında Urla Fotoğraf Sanat Evi'nde ziyaretçilerle buluşacak olan "Beni İnönü'ye Gömün" başlıklı sergisinden elde edilecek gelir Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlanacak.

Açılışı 2 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat 17:00'de yapılacak olan sergi, hafta içi her gün 08:00 - 18:00 arası gezilebilir.

 

“Beni İnönü’ye Gömün”

Türkiye’nin... belki de dünyanın... en ilgi çekici taraftarlarının... en duygusal anlarının... yaşamın anlamına verdikleri değerin... hayata bakışlarının... sevgilerinin... sevinçlerinin... paylaşımlarının... doruktaki anlarının... fotoğrafa yansıması... Beşiktaş JK taraftarının maç öncesi ve sonrası yaşadığı duyguları belgeleyen fotoğraflar, futbol taraftarını odağına alarak insana ve duygularına yakın plandan bakmamızı sağlıyor.

Naci Demiral

1959 yılında İstanbul’da doğan Naci Demiral, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans çalışmasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bölümü'nde tamamladı.Çalışma hayatında uluslararası kurumsal şirketlerde yöneticilik görevlerini üstlendikten sonra, uzun yıllardır profesyonel olarak Liderlik Eğitmenliği ve Liderlik Koçluğu yapmaktadır.

1980 yılından itibaren fotoğraf ile ilgilenmeye başlayan Demiral, 1982 yılında İFSAK’ta temel fotoğraf eğitimi almış ve 2000 yılında Engin Kaban önderliğindeki S/B karanlık oda çalışmalarına katılmıştır.

Özellikle belgesel fotoğrafa ilgi duyan Demiral, ilk kişisel sergisinde kongre üyesi olduğu Beşiktaş JK’nün “özel” ve “farklı” taraftarlarının maç öncesi ve sonrası yaşadığı duyguları belgeleyen fotoğraflar ile futbol taraftarını odağına alarak, insana ve duygularına yakın plandan bakmayı amaçlamıştır.

Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin düzenlendiği bir sosyal sorumluluk projesi olan Düşler Akademisi,  yeteneğin ve sanatın engel tanımadığına inanarak yola çıkmış olan bir proje olup, halen geleceğin üstün yetenekli sanatçılarını ortaya çıkarmaya, yetiştirmeye ve desteklemeye devam ediyor. Naci Demiral , 2010-2011 yıllarını kapsayan çalışmasında son derece heyecan verici bu projeyi belgelemek, fotoğraflamak ve paylaşmak amacıyla bir fotoğraf projesi oluşturmuş ve "Düşlere Doğru Bir Deniz Yıldızı" başlığı ile 2011 yılında iki kişisel sergi gerçekleştirmiş ve bir fotoğraf kitabı yayınlamıştır.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?