Mustafa Nuri Kınık Kütüphanesi Açılıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Okulumuzun kütüphanesi, Darüşşafaka’ya çok değerli katkılar sağlamış olup 2005 yılında aramızdan ayrılan, bağışçımız Sayın Mustafa Nuri Kınık’ın vasiyeti üzerine, eşi Bedriye Kınık ve kızı Itır Kınık’ın katkılarıyla yeniden yapılmıştır.

Mustafa Nuri Kınık Kütüphanesi’nin açılış töreni 18 Aralık 2008 günü saat 17.00’de yapılacaktır.

Açılış töreni sırasında  “Kütüphanemizi Büyütüyoruz” kampanyasına destek olabilir, ihtiyaç duyulan kitaplar listesinden, bağışlamak istediğiniz kitabı o gün Darüşşafakalı çocuklara armağan edebilirsiniz.

Bu anlamlı günümüzde sizi Okulumuzda, aramızda görmekten onur duyacağız.

Nilgün AKALIN
Genel Müdür
Darüşşafaka Eğitim Kurumları

                                   

                                        MUSTAFA NURİ KINIK  

 
İlkokulu İzmir’de yatılı olarak bitiren Mustafa Nuri Kınık, ortaokul ve liseyi İstanbul’da yatılı olarak okumuş, Yüksek Ticaret Lisesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Liseden sonra İsviçre’ye giderek Ekonomi eğitimi almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra, ilk olarak Ziraat Bankası Müfettişliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra Emekli Sandığı’na geçen Mustafa Nuri Kınık, aralarında İstanbul Hilton, Tarabya Oteli, İzmir Efes, Bursa Çelik Palas ve Ankara Stad Oteli de olan birçok tesisin yapımı sırasında Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Yüksek Murakabe Kurulu’nda ve 1961 Anayasasını hazırlayan Kurucu Meclis’te üye olarak bulunmuştur. Sonraki yıllarda Oyak Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Başak Sigorta’da Genel Müdür olarak çalışmıştır

Darüşşafaka'ya Bağışları

6 yaşında iken anne ve babasını kaybetmiş olan Mustafa Nuri Kınık, Darüşşafaka’da okuyan çocuklara yakınlık duymuş, onlara destek olmayı arzu etmiştir. Bunun üzerine, sahip olduğu çok sayıda gayrımenkulu ve varlığı, kendisi ve ailesi adına, gönül vermiş olduğu Darüşşafaka’ya bağışlamıştır.

Darüşşafaka, Mustafa Nuri Kınık ve ailesine müteşekkirdir.

Tüm Haberlere Göz Atın