Muradiye Kaya, Purdue Üniversitesi’ndeydi

 ›  Haberler  › ↓ 

ABD İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğiyle Benjamin Franklin Transatlantic Fellows SummerInstitutes yaz programına kabul alan Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi Muradiye Kaya, 27 Haziran-25 Temmuz tarihleri arasında Purdue Üniversitesi’nde düzenlenen programa katıldı.

Benjamin Franklin’in 300. doğum yıldönümü anısına ilki 2006 yılında yapılan program, Franklin’in miras bıraktığı beş konu alanı üzerine beş ayrı modülle yapılandırılıyor. Program çerçevesinde Kaya, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, Medya ve İletişim, Vatandaşlık Eğitimi ve Demokratik Vatandaşlık, Toplum Hizmeti ve Gönüllülük ile Bilim alanlarında çeşitli etkileşimsel sınıfların, seminer ve atölye çalışmalarının, gezilerin,  telekonferansların düzenlendiği programa katıldı.

Amacı farklı kültürlerden gelen Avrupalı ve Amerikalı gençlerin arasındaki etkileşimi arttırmak ve güçlendirmek, edindikleri bilgi ve becerileri çevreleriyle ve yaşadıkları toplumla paylaşacak genç liderlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olan programa, Türkiye’den kabul edilen 2 öğrenciden biri olan Kaya, Avrupa’dan 35 ve ABD’den 10 öğrencinin katıldığı programda Türkiye'yi ve Darüşşafaka'yı temsil etti. 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?