mun-rusya

 ›  Haberler  › ↓ 

​24-29 Mart 2012 tarihlerinde Rusya’nın Saint Petersburg kentinde düzenlenen ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 22 ülkeden 650 delegeyi buluşturan SPIMUN (St. Petersburg Model Birleşmiş Milletler) Konferansı’na, Darüşşafaka Eğitim Kurumları 10. ve 11. sınıflarından İrem Avcı, Baran Bilgin, Doruk Çelik, Mutlu Gümrah, Zeynep Kazu ve Yakup Fikret Tamer, öğretmenleri Jonathan Stanyer'in rehberliğinde katıldı. 

RUSSIA MUN 3.JPG

MUN komitelerince enerji ve teknoloji konuları masaya yatırılarak, muhtemel sorunlar ve tehlikelere karşı çözüm önerileri tartışıldı ve yürütülen lobi çalışmaları sonucunda belirli kararlar alındı.

 
Darüşşafaka öğrencileri, böyle uluslararası bir organizasyonda yer alarak, fikir ve çözüm önerilerini diğer üyelerle paylaşmaktan ve görüşlerini kabul ettirmekten dolayı son derece memnun oldu.
 
RUSSIA MUN 1.JPG
Saint Petersburg MUN Konferansı'na katılan ülkeler: Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belarus, Burkina Faso, Çin, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Kazakistan, Nepal, Nijerya, Umman, Romanya, Rusya, Güney Afrika,
İsveç, İsviçre, İngiltere, Türkiye, Zambia
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?