Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü'nden ulusal yarışmada 16 derece

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü; Hava Harp Okulu tarafından 23 Nisan 2016 Cumartesi günü Hava Harp Okulu Yeşilyurt Tesisleri'nde düzenlenen 7'nci Ulusal Salon Model Uçak Yarışması’nda, çeşitli kategori ve sınıflarda 16 derece elde etti. 

Yarışmaya Darüşşafaka'dan kulüp öğretmeni Yusuf Öztürk'ün rehberliğinde 12 öğrenci katıldı. Gençler ve Serbest kategorilerinde 6. sınıflardan Cansu Akdaş, Fatma Sude Eser ve Beril Diyaribekirlioğlu; 7. sınıflardan Şeref Gültekin ve Turgut Akyol; 8. sınıflardan Cafer Acar ve Ebubekir Derin; 10. sınıflardan Metehan Turan; Yetişkinler kategorisinde 10. sınıflardan Burak Uğur ve Erhan Çağlar; Ustalar kategorisinde 10. sınıflardan Umut Özdemir, Hakan Mavi ve Model Uçak Öğretmeni Yusuf Öztürk yarıştı.

Herhangi bir radyo veya tel kontrolü olmadan, lastik motorla serbest uçuş yapabilen modellerin uçuş sürelerine göre klasmana girdiği yarışmada, Daçkalılar kendi yaptıkları 45 model uçakla yarıştıkları tüm kategorilerde dereceye girmeyi başardı.

Yarışmada Dereceye Giren Öğrenciler

Gençler Kabin Gövdeli Modeller
1.Cafer Acar
2.Şeref Gültekin
3.Cansu Akdaş

Gençler Çubuk Gövdeli Modeller
1.Ebubekir Derin
3.Cafer Acar

Yetişkinler Kabin Gövdeli Modeller
1.Burak Uğur

Yetişkinler Çubuk Gövdeli Modeller
1.Burak Uğur
2.Erhan Çağlar

Ustalar Kabin Gövdeli Modeller
1.Yusuf Öztürk
2.Umut Özdemir
3.Hakan Mavi

Ustalar Çubuk Gövdeli Modeller
1.Yusuf Öztürk
2.Hakan Mavi
3.Umut Özdemir

Serbest Kategori
1.Beril Diyaribekirlioğlu
2.Sude Eser

Haberle ilgili daha fazla bilgi ve fotoğraf için lütfen buraya tıklayınız.

Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü'yle ilgili TRT Çocuk Haberin Olsun programında yayınlanan haberi izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?