3. Bahar Kupası Salon Model Uçak Yarışması'nda 17 derece

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü; Özel Gökjet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Büyükçekmece Sportif Havacılık Kulübü tarafından 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü Mimar Sinan Koleji'nde düzenlenen 3. Bahar Kupası Salon Model Uçak Yarışması’nda çeşitli kategori ve sınıflarda toplam 17 derece elde etti. 

Yarışmada ülkemizdeki salon modelleri yarışmalarında ilk kez uygulanan takım kategorisinde Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü birinci oldu.

Yarışmaya Darüşşafaka'dan kulüp öğretmeni Yusuf Öztürk'ün rehberliğinde 17 Daçkalı öğrenci katıldı. 6. sınıflardan Cansu Akdaş, Fatma Sude Eser, Beril Diyaribekirlio, Mukaddes Çiftçi, Emre Yaman, Eren Yaman, Enes Özden, Ata Kırçın, Ada Özbek, Hüseyin Can Tekin ve Furkan Arslan; 7. sınıflardan Şeref Gültekin, Adnan Bahri Arslan ve Turgut Akyol, 10. sınıflardan Metehan Turan, Hakan Mavi ve Rızacan Ünlüsoy yarıştı.

Herhangi bir radyo veya tel kontrolü olmadan, lastik motorla serbest uçuş yapabilen modellerin uçuş sürelerine göre klasmana girdiği yarışmada, Daçkalılar kendi yaptıkları model uçaklarla yarıştıkları tüm kategorilerde dereceye girmeyi başardı.

Dereceler:

Serbest Uçuş Kategorisi Takım Ödülü

 1. Darüşşafaka Ortaokulu

Serbest Kategori

 1. Emre Yaman
 2. Mukaddes Çiftçi

Gençler Kabin Gövdeli Modeller

 1. Şeref Gültekin
 2. Cansu Akdaş

Gençler Çubuk Gövdeli Modeller

 1. Cansu Akdaş
 2. Beril Diyaribekirlio
 3. Fatma Sude Eser

Yetişkinler Kabin Gövdeli Modeller

 1. Rızacan Ünlüsoy
 2. Hakan Mavi
 3. Metehan Turan

Yetişkinler Çubuk Gövdeli Modeller

 1. Hakan Mavi
 2. Rızacan Ünlüsoy
 3. Metehan Turan

Ustalar Kabin Gövdeli Modeller

 1. Yusuf Öztürk

Ustalar Çubuk Gövdeli Modeller

 1. Turgut Akyol
 2. Yusuf Öztürk
 3. Adnan Bahri Arslan

Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü'yle ilgili TRT Çocuk Haberin Olsun programında yayınlanan haberi buradan izleyebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın