DaçKaşif Ekibi, Milano World Expo’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 

11 ülke birincisinin yarıştığı Water Explorer (Su Kaşifi) dünya finalinde “Değerler Ödülü”nü alan DaçKaşif ekibi, ödül kapsamında Polonya ve İspanya’dan gelen diğer ödül sahibi iki ülke takımıyla birlikte 26-29 Ekim 2015 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentine giderek World Expo’ya katıldı.

Türkiye ekibini Milano’da; Darüşşafakalı öğrenciler Tuba Yıldız ve H. Melisa Eryılmaz, öğretmenler Nihal Güneş ve Azize Şen ile programın Türkiye’deki yürütücülüğünü sürdüren Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlık adına Cansu Gedik temsil etti.

1 Mayıs - 31 Ekim 2015 arasında 6 ay süresince açık kalan World Expo 2015 Fuarı'nın teması "Feeding the Planet, Energy for Life - Gezegeni Beslemek ve Yaşam İçin Enerji" olarak belirlendi. Aralarında Türkiye'nin de olduğu 147 ülkenin katıldığı fuar, 1,1 milyon metrekare alana kuruldu. 20 milyondan fazla insan tarafından ziyaret edilen fuarda katılımcı ülkeler, gezegenimizin sürdürülebilirliği için yenilikçi ve çözüm odaklı fikir ve uygulamalarını katılımcılarla paylaştı.  

DaşKaşif'in Su Kaşifi Programı serüveniyle ilgili daha detaylı bilgiyi önceki haberimizden okuyabilirsiniz

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?