Microsoft Türkiye – Young Guru Academy iş birliğinde “Hayal Okulu” kapandı

 ›  Haberler  › ↓ 
hayalokulu_mezuniyet5.JPG
Hayal Okulu öğrencileri, ekim ayından başlayarak 24 hafta boyunda her cuma Young Guru Academy (YGA) liderliğinde ve Microsoft çalışanlarının iş birliğinde bir araya geldi. 12-15 yaş aralığındaki 10’u Darüşşafakalı toplam on beş Hayal Okulu öğrencisi, YGA gönüllüleri ve Microsoft çalışanlarıyla birlikte düşündü, tartıştı, dinledi, okudu.
 
hayalokulu_mezuniyet2.jpg
Her cuma akşamı, gönüllü 26 Microsoft Türkiye çalışanı, YGA’nın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onayladığı programa bağlı olarak çocuklarla ders yaptı. Birlikte İngilizce, müzik ve resim çalışmaları gerçekleştirdiler; geleceğin sosyal sorumluluk liderlerinin yetişmesine destek verdiler. 
 
hayalokulu_mezuniyet3.jpg
Soldan sağa: Mustafa Çağan (Microsoft Türkiye), Zekeriya Yıldırım, Fırat Tekin...
 
Hayal Okulu’nun son etkinliği YGA’nın iş birliğinde 2 Haziran’da gerçekleşti. Yaşları 12-15 arasında değişen sekiz görme engelli öğrenciyle bir araya gelen Hayal Okulu öğrencileri birlikte yemek yaptı ve satranç oynadı.
 
hayalokulu_mezuniyet1.jpg
 
Hayal Okulu 5 Haziran’da Microsoft Türkiye binasında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Fırat Tekin, Darüşşafaka İlköğretim Okulu Müdürü Çiğdem Kaya, Müdür Yardımcısı Neşe Eşer, PYP ve Projeler Koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu, Hayal Okulu öğrencileri, velileri, YGA Gönüllüleri, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Çağan, Melek Pulatkonak, İpek Bayburt başta olmak üzere Microsoft Türkiye üst düzey yöneticilerinin ve çalışanların katıldığı bir törenle yıl içinde yaptıkları çalışmalardan bölümler sunarak 2012 çalışmalarını tamamladı. 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?