Microsoft Türkiye’nin Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri’nin yedinci durağı Darüşşafaka oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Microsoft Türkiye, Habertürk gazetesinin desteğiyle düzenlediği “Bilgi Toplumunda Aile” eğitim seminerlerinin yedincisini 13 Eylül Salı günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirildi. Ebeveyn ve çocuklara özel olarak farklı çalışmaların yapıldığı ve eğitim içeriklerinin akademisyenler tarafından hazırlandığı seminere; bu yıl Darüşşafaka’ya başlayan 120 ilköğretim 4. sınıf öğrencisi ile 200’ü aşkın veli katıldı. Seminerin sonunda katılımcılara güvenli internet sözleşmesi ve katılım belgeleri verildi.

 

Mustafa Çağan:

"Güvenli internet ve bilgisayar deneyimini toplumun her kesimine yayacağımıza inanıyoruz"

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, bu tür sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Microsoft Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının üç ana hedefe odakladık. Bunlar; bilgisayar okuryazarlığını artırarak sayısal uçurumun kapanmasına destek vermek, yerel yazılım ekonomisine katkıda bulunmak ve herkese güvenli internet deneyimi olanağı sunmak. Bu yaklaşımdan hareketle düzenlediğimiz Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri'nin sayesinde güvenli internet ve bilgisayar deneyimini toplumun her kesimine yayacağımıza inanıyoruz" dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti ve Kurumları Genel Sekreter Yardımcısı Gamze Artun, Microsoft’un toplumsal duyarlılığını vurgulayarak, Darüşşafaka’da bu eğitimlerin ilköğretim çocukları ve velilerine ulaştırılmasındaki katkılarından dolayı Microsoft Türkiye’ye teşekkür etti.

Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programları Müdürü Erdem Erkul ise “Günümüz çocukları, teknolojiyi ve onun getirdiği yenilikleri yakından takip ediyor, bilgisayar ve interneti çok etkin bir şekilde kullanıyorlar. Toplumumuzda güvenli internet ve bilgisayarın daha güvenli, verimli ve etkili kullanımı konusunda daha fazla farkındalık oluşturmak ve velilere yardımcı olmak amacıyla destek olduğumuz ‘Bilgi Toplumunda Aile’ seminerleri bugün burada devam ettiğinden dolayı çok memnunuz” diye konuştu.
 
İçerikleri akademisyenler tarafından hazırlanan bu seminer öncekilerde olduğu gibi yine akademisyen ve uzman konuşmacılar tarafından verildi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Tuğba Bulu’nun verdiği eğitimlerle destek olduğu seminerde, ODTÜ Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Veysi İşler de yer aldı. ‘Bilgi Toplumunda Aile Seminerleri’nin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Veysi İşler, verilen bu eğitimlerin erken yaşta alınmasının önemine işaret ederek, “Microsoft ve Habertürk’ün destekleri ile geçtiğimiz 6 ay içerisinde 500 çocuk ve aileye bu seminerleri ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?