MetLife Genç Başarı II. Sosyal İnovasyon Kampı Darüşşafaka ev sahipliğinde gerçekleşti

 ›  Haberler  › ↓ 

2-sosyal-inovasyon-kampi (3).JPG

MetLife sponsorluğunda düzenlenen Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın II. Sosyal İnovasyon Kampı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ev sahipliğinde 14 Şubat 2015 Cumartesi günü yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Kabataş Erkek Lisesi, Özel Denizatı Okulları, Terakki Vakfı Okulları, İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Rüştü Uzel Meslek Lisesi, Özden Cengiz Anadolu Lisesi, Üsküdar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Darüşşafaka Lisesi'nin yer aldığı ve 8 liseden 78 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen bir günlük kampta öğrenciler; üst düzey profesyonel bir yönetici veya bir girişimcinin “gölgesi” olarak takım çalışmalarına katıldı ve Türkiye’nin ihtiyacı olduğunu düşündükleri sosyal bir soruna çözüm getirmek için çalıştı.

Açılışını Genç Başarı Eğitim Vakfı Ceo’su Engür Rutkay’ın gerçekleştirdiği kampta, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kulaberoğlu, kampa katılan tüm öğrencilere burada oldukları için teşekkür etti ve güzel bir gün geçirmelerini temenni etti.

Kampta her okuldan birer katılımcının yer aldığı sekiz grup oluşturuldu. Gruplar, sabah 10.00’dan akşam saat 16.00’ya kadar sosyal bir sorun çerçevesinde belirledikleri çözüm önerilerini kendilerine tanınan üç dakikalık süre içerisinde jüri üyelerine sundu.

2-sosyal-inovasyon-kampi (1).JPG

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Serkan Gür, HP Türkiye/Direktörü Seride Samurkaş Karaç, Sosyal Girisimci Tabit A.Ş. Kurucusu Tülin Akın, MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Pazarlama Müdürü Sena Kıstak ve Sigortamedia kurucusu Can Kantar, II.Sosyal İnovasyon Kampı’na jüri olarak katıldı. Jüri değerlendirmeleri sonucunda “M-adam” fikriyle atık yağlara çözüm bulan grup, birinciliğe layık görüldü. Grup üyelerine MetLife’da staj imkânı ve MetLife tarafından ücretsiz Ferdi Kaza Sigortası hediye edildi. Katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere katılım belgesinin verildiği programda, ev sahipliğinden dolayı Darüşşafaka'ya da bir plaket hediye edildi.

2-sosyal-inovasyon-kampi (2)_rsz.jpgCansu Aydemir, Meltem Ceylan Alibeyoğlu, Engür Rutkay

Plaketi, organizasyonda yer alan tüm Darüşşafaka öğrencileri ve okul adına Darüşşafaka Eğitim Kurumları Projeler Birimi Koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu ve Akademik Projeler Birimi Asistanı Cansu Aydemir aldı. Alibeyoğlu ve Aydemir; katılımcılara, jüri üyelerine, Metlife yetkililerine, Metlife gönüllülerine ve Genç Başarı Eğitim Vakfı üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Program kapsamında, astronom Busra Gürbak katılımcı okul temsilcisi öğretmenlere planetaryumu tanıtan bir sunum yaptı. Program, katılımcı öğrencilerin 14 Şubat temalı kartlara kampla ilgili duygu ve düşüncelerini yazmalarıyla son buldu. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?