Marcom Awards’tan 5 Farklı Kategoride Platinum Ödülü

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti; 2021 Yılı Entegre Raporu ile, “Faaliyet Raporlarının Oscarı” olarak bilinen Marcom Awards’ta, 5 farklı kategoride birincilik kazanarak “Platinum” ödüllerine layık görüldü. Darüşşafaka Cemiyeti, ayrıca Türkiye’den ödül alan tek kurum olarak dikkat çekti.

Darüşşafaka Cemiyeti, her yıl faaliyetlerini ve gelecek stratejilerini bütünsel bir bakış açısıyla, paydaş odaklı sunduğu Entegre Raporu ile; kurumsal sosyal sorumluluk alanında kapak, görsel tasarım, iç tasarım, içerik ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların yıllık faaliyet raporlaması kategorilerde Marcom Awards’ta 5 farklı kategoride birinci olarak “Platinum” ödüllerine layık görüldü.

Dünyanın en çok başvurulan “marka ve itibar” yarışması olan Marcom Awards’ta, başlangıcından bu yana 300.000’den fazla aday değerlendirildi.

Darüşşafaka Cemiyeti; 1994’ten beri pazarlama, iş dünyası ve yönetim alanında değerli ödüllerin verilmesine imza atan Marcom Awards jürisinden 90-100 puan arası skor elde ederek, son entegre raporuyla uluslararası bir başarıya daha imza attı. Cemiyet, 2020 yılında yayımladığı ilk Entegre Raporuyla da Marcom Awards’ta üç ödül almıştı.

Faaliyetleri bittikten sonra raporlamak yerine, yıl içinde ekipleriyle çalışarak her açıdan paydaşlarına yarattığı değeri özetleyen Darüşşafaka; 159 yıldır genetiğinde bulunan şeffaflık, iyi yönetişim ilkeleri ile Entegre Raporunu hazırlıyor

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2021 Yılı Entegre Raporu ile yurt dışından beş birincilik ödülü almasına ilişkin değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç (DŞ’72),

“Darüşşafaka Cemiyeti olarak son iki yıldır yayımladığımız iki Entegre Raporumuzun uluslararası kabul gören MarCom Awards’a layık görülmesi çok kıymetli. Ülkemizin toplumsal kalkınması ve öğrencilerimizin daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için yapılan her kuruş bağışı ‘şeffaflık’, ‘hesap verebilirlik’ ve ‘sürdürülebilirlik’ ilkeleri doğrultusunda en doğru şekilde kullanan Cemiyetimiz, 9,74 kurumsal derecelendirme notuyla da Türkiye’deki en yüksek nota sahip sivil toplum kuruluşudur. Bu ödül, bir bakıma Darüşşafaka’nın 159 yıldır genetiğinde bulunan şeffaf, hesap verebilir ve sürdürülebilir yapısına verilmiştir.” diye konuştu.

 

Cemiyetimizin Marcom Awards’tan aldığı ödüller

  • Basılı Medya, "Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Yıllık Faaliyet Raporu" - Platinum
  • Basılı Medya, "Tasarım, Kapak" - Platinum
  • Basılı Medya, "Bütüncül Tasarım" -Platinum
  • Basılı Medya, "İç Tasarım" -Platinum
  • Basılı Medya, "İçerik" -Platinum
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?