Maltepe Rezidans bağışçılarından Darüşşafakalı öğrencileri destekleyen kermes

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Maltepe Rezidans’ta yaşayan bağışçıların bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserler, 18-19 Ekim günlerinde düzenlenen "Geleneksel Kermes" etkinliğinde satışa sunuldu. Elde edilen gelir, Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin nitelikli eğitimi için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.

Darüşşafaka Maltepe Rezidans bağışçıları Belgi Paksoy ve Prof. Dr. Fatma Özden Ekmekçi

Darüşşafaka’nın Maltepe Rezidans bağışçıları tarafından düzenlenen "Geleneksel Kermes" etkinliği; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekili Erman Süsler, Genel Sekreter Suat Çetin, İş Geliştirme, Rezidans ve Vasiyet Bağışları Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, İktisadi İşletmeler Genel Müdürü ve Maltepe Rezidans Kurum Müdürü Burak Uluaydın, Şenesenevler Rezidans Kurum Müdürü Zeynep Ellidokuz, Yakacık Rezidans Kurum Müdürü Enez Arslan, Darüşşafaka Şenesenevler ve Yakacık Rezidans bağışçılarının da katılımıyla Darüşşafaka Maltepe Rezidans’ta düzenlendi.

Darüşşafaka Maltepe Rezidans Hobi Eğitmeni Ayşegül Kurtuluş ve
Maltepe Rezidans Bağışçısı Prof. Dr. Fatma Özden Ekmekçi

 

Bağışçıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, rezidans bağışçıları Fatma Özden Ekmekçi’nin karakalem çalışmaları; Mukaddes Prough ve Saide Elam’ın jel mum çalışmaları, Ali Hikmet Dinçer, Ayla Yonsel, Nurefşan Zeren ve Tomris Sarhan’ın ham keçeden yaptıkları şapkalarla çantaları; Mukaddes Bilgeçatan’ın yağlı boya tabloları konukların beğenisine sunuldu.

“Darüşşafakalı öğrencileri her zaman desteklemeliyiz.”

Bir buçuk yıldır Darüşşafaka Maltepe Rezidans’ta yaşayan Petrol Yüksek Mühendisi Ali Hikmet Dinçer, kermese keçeden yaptığı ürünlerle destek oldu. Aynı zamanda saat tamir eden, fotoğraf çeken ve koleksiyoner bir kimliği de bulunan Dinçer, “Darüşşafakalı öğrencileri her zaman desteklemeliyiz. Ben üç dönem Darüşşafakalılara burs da verdim. İleride burs fonu oluşturarak müspet ilimlere yönelen tüm Darüşşafakalı öğrencileri desteklemek istiyorum.” diyor.

Darüşşafaka Maltepe Rezidans Bağışçısı Ali Hikmet Dinçer

2020 yılından beri Darüşşafaka Maltepe Rezidans’ta yaşayan Prof. Dr. Fatma Özden Ekmekçi ise resmettiği birbirinden güzel eserler, seramikten yaptığı ürünler, bağışladığı antika eşyalar ve ördüğü yeleklerle kermese katkıda bulundu. Ekmekçi, “Darüşşafakalı öğrencileri desteklemek bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.” diyor ve düzenli olarak her ay Darüşşafakalı öğrenciler için bağışta bulunduğunu belirtiyor.

"İkinci baharın" en güvenilir adresi

Türkiye’de ileri yaş bakımında uzmanlaşmış kurumlar arasında başı çeken Darüşşafaka, 1997 yılından bu yana rezidans hizmetlerini sürdürürken, bugün itibarıyla kurumun Türkiye genelindeki toplam 4 rezidansında 500’e yakın kişi ikamet ediyor. Darüşşafaka Cemiyeti, 1997 yılında hizmete açtığı Yakacık Rezidans’ın ardından Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidansları’nı hayata geçirirken; sistem tek seferlik toplu bağış şeklinde işliyor. Rezidanslarda verilen hizmetlerden ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanabilmek için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus toplu bağış yapmak ve 65 yaşının üzerinde olmak gerekiyor.

65 yaş ve üstü kişilere sağlıklı, güvenli, konforlu “ikinci bahar” olanağı tanıyan Darüşşafaka Rezidansları ömür boyu sağlık güvencesinin yanı sıra, kişiye özel tasarlanmış odalar, sağlık ve güvenlik hizmeti veriyor.

Psikososyal servis tarafından hazırlanan program çerçevesinde bağışçılar gezilere, konserlere, tiyatroya, sinemaya, alışveriş merkezlerine, bale ve opera gösterilerine gitme fırsatı buluyor. Bağışçılar aynı zamanda, profesyonel hobi öğretmeni eşliğinde resim, örgü, nakış, takı tasarımı, maket, rölyef, yemek yapımı gibi farklı uğraşlarda bulunabiliyor.

Bağışçılar standart ve süit daire alternatifleri arasından istediklerini seçebiliyor. İsterlerse dairelerinin dekorasyonunu değiştirebiliyor ya da evlerindeki eşyaları rezidanstaki dairelerine getirebiliyorlar.

Ayrıntılı bilgi için:

 https://www.darussafaka.org/rezidanslar/hakkimizda

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?