Mahmure Özçelik'ten Darüşşafakalı öğrenciler yararına sergi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti'nin vasiyet bağışçısı ressam Mahmure Özçelik, 50 eserden oluşan 25. kişisel resim sergisini Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde Darüşşafakalı öğrenciler yararına açtı. 

Mahmure Özçelik ve Talha Çamaş

İlk kez 9 yaşındayken yaptığı sulu boya resimle Londra’da düzenlenen bir yarışmada birincilik ödülü aldığını belirten Özçelik: "Resim yapmayı ve ürettiklerimi bağışlamayı hiç bırakmadım. Bugüne kadar farklı kurumlar için yaklaşık 12 bağış sergisi düzenledim. Sağlığım el verdiği müddetçe çalışmaya ve bağış yapmaya devam edeceğim" dedi.

Özçelik sözlerine şu şekilde devam etti: "Benim her şeyim Darüşşafaka’nın. Darüşşafaka’nın çocuklar üzerinde o kadar emeği var ki ondan başka bir şey düşünemiyorum. Çocukların özel bir yeri var bende. Hele anne ve babası olmayan çocuklar, büyük hizmet ve ilgi bekliyor. Bu resimler benim satmaya kıyamadığım eserlerim. Şimdi buradan elde edilecek geliri yine onlara bağışlayacağım. Umarım onlara faydalı olurum."

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Mahmure Özçelik

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Baş Hukuk Müşaviri Av. Dr. İnci Ercan, Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya ve Darüşşafaka çalışanlarının katıldığı açılış kokteyline Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de katılım gösterdi. 

Talha Çamaş: "Darüşşafaka’nın varlığı, Türkiye’nin geleceği için de çok önemli. Mahmure Hanım bu sergisinin gelirinin, Darüşşafaka’da eğitim gören çocuklara bağışlanmasını istedi. Çok ulvi bir hareket ve bu bizi çok gururlandırıyor. Ona, Darüşşafaka’da eğitim gören çocuklarımızın selamını getirdik" dedi.

Mahmure Özçelik'e Talha Çamaş tarafından bir teşekkür sertifikası takdim edildi. 

Mahmure Özçelik, açılışta "Mahmure'nin Rüyası" isimli kitabını sevenleri için imzaladı.

Sanatçının farklı zamanlarda yaptığı eserlerin her biri, 2 bin 500 ile 10 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Sergi, 15 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilir.


Değerli Bağışçımız Mahmure Özçelik,

Bugüne kadar Cemiyetimize yapmış olduğunuz değerli katkılara, 25. kişisel serginizi Darüşşafakalı öğrencilerimiz yararına açarak, bir yenisini daha eklediniz.

Birbirinden güzel eserlerinizle, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuza biraz daha güç verdiniz. Bu anlamlı desteğiniz için şükranlarımızı sunarız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?