147. Dönem liseye uğurlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Ortaokulu 147. Dönem Öğrencileri, 26 Mayıs 2016 Perşembe günü Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törenle liseye uğurlandı. Darüşşafaka’nın yeşil – siyah kapısından beş yıl önce gözlerinde merakla giren öğrenciler, başarılarla dolu beş yılın ardından ortaöğrenimlerini tamamladı.

Tören, ülkemizin kurtarıcısı; çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları ile Darüşşafaka’nın kurucularının değerli anısı önünde saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’yla başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, "Hepinizin Darüşşafaka'dan donanımlı bir şekilde mezun olup hayata atılacağını bilmek ilk gün gözlerinizde okuduğum hayallerinizi gerçekleştireceğinize olan inancımı kuvvetlendirmektedir" dedi. 

Talha Çamaş

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey ise konuşmasında 147. Dönemin beş yılını özetleyerek ilklerin dönemi olduğunu vurguladı.

Ayşe Görey

Törende, dönem birincisi Eray Çakar, dönem ikincisi Hayel Kıymetli ve dönem üçüncüsü Beyza Kaya’ya ödülleri, Talha Çamaş, Cemiyet Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Hakan Tahiroğlu ile Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi ve Sınav Komisyonu Başkanı Davut Ökütçü tarafından takdim edildi.

Ayşe Görey, Eray Çakar, Talha Çamaş

Hakan Tahiroğlu, Hayel Kıymetli

Davut Ökütçü, Beyza Kaya

Bu yıl 147. Dönem öğrencileriyle başlatılan Sosyal Gelişim Ödülü'nü 8-E sınıfından Afra Erol, İngilizce Üstün Gelişim Ödülü'nü 8-E sınıfından İbrahim Kerem Atmaca, İngilizce Başarı Ödülü'nü ise 8-B sınıfından Muhammet Mustafa Özdemir almaya hak kazandı. 

Darüşşafakalı eski mezunların ve öğretmenlerinin elinden diplomalarını alan öğrenciler, mutlu ve gururluydu. Bu sevinç ve gurur dolu günü bizimle paylaşan herkese yürekten teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın